دوشنبه : ۱۶ تیر ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» بازرگانی» بررسی هفتگی» بورس فلزات» فولاد» گزارش ها » افزایش سود خالص فولاد سازی مصر
تاریخ انتشار شنبه ۱۱ آبان ۹۲ - ۱۷:۱۹

افزایش سود خالص فولاد سازی مصر

شرکت فولاد EZZ بزرگ‌ترین کارخانه فولادسازی مصر اعلام کرد که کل سود خالص آن برای سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۷۶ درصد افزایش‌یافته و پس از ساخت کارخانه جدید درآمد شرکت در سالهای آتی بیشتر خواهد شد.

به نقل از کیتو، بازار پر رونق مسکن داخلی و در کنار آن شروع مجدد واحد احیاء مستقیم (DRI) در سوئز به ما این اطمینان را می‌دهد که هر چه بیشتر کارخانه را توسعه دهیم.

مشکلات اقتصادی کشور که موجب قیام گسترده در سال ۲۰۱۱ شد به تقاضای سیمان و فولاد برای ساخت امکانات زیر بنائی و ساخت منازل مجلل لطمه وارد آورد، اما عدم اجرای مقررات ساختمانی موجب توسعه ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت شد.

شرکت EZZ در ماه ژوئیه گذشته اعلام کرد که در نظر دارد واحد احیاء مستقیم خود را در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی کند که هزینه تولید هر تن چدن آن را ۵۰ تا ۱۰۰ دلار کاهش خواهد داد.

این شرکت روز چهارشنبه گذشته خبر داد که سود خالص آن در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ به ۳۶٫۳ میلیون دلار رسید که این رقم در نیمه اول سال ۲۰۱۲ یک سوم کمتر بود و فروش خالص آن از ۵٫۱۱ میلیارد پوند مصر به ۵٫۵۶ میلیارد پوند مصری افزایش داشته است.

برای نیمه اول سال ۲۰۱۲ سود خالص آن به ۳۰۲ میلیون پوند رسید درحالی‌که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل آن ۸۲ میلیون پوند بود. فروش خالص برای نیمه اول سال به ۱۱٫۱۴ میلیارد پوند رسید که در نیمه اول سال ۲۰۱۲ معادل ۱۰٫۳۱ میلیارد پوند بود.

button print grnw20 افزایش سود خالص فولاد سازی مصر