یکشنبه : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس» بورس فلزات» فولاد » برگزاری نشست بررسی مشکلات و موانع ایجاد بورس تخصصی آهن و فولاد در بورس کالای اصفهان
تاریخ انتشار سه شنبه ۱ بهمن ۹۲ - ۱۱:۵۲

برگزاری نشست بررسی مشکلات و موانع ایجاد بورس تخصصی آهن و فولاد در بورس کالای اصفهان

در راستای مصوبه شماره ۱۸۹۹۵۰/۴۳۸۰۰ هیات دولت درخصوص ایجاد بورس تخصصی آهن و فولاد در اصفهان، صبح روز دوشنبه مورخ ۲۳/۱۰/۹۲ جلسه ای در

محل تالار بورس کالای شعبه اصفهان برگزار شد و محصولات شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان در تالار محصولات فلزی عرضه شد و بازدید کنندگان از نزدیک مسائل و مشکلات عرضه کنندگان و کارگزاران را در زمان عرضه بررسی نمودند.
پس از بازدید و عرضه محصولات شرکت های مذکور، جلسه مشترکی در ساختمان بورس کالای اصفهان با حضور پناهیان مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، همدانیان معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری، صفاری پور مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان، مسوولین اتاق بازرگانی استان و معاونین فروش و بازاریابی شرکت های فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان تشکیل شد و اقدامات انجام شده جهت ایجاد بورس تخصصی آهن و فولاد در راستای مصوبه فوق الذکر مورد بررسی قرار گرفت.
بنابراین گزارش، در این برنامه محمود اکبری، معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه و یزدی زاده، معاون فروش شرکت ذوب آهن اصفهان ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در این خصوص، بر ادامه عرضه محصولات از طریق تالار بورس کالا تاکید و کشف شفاف قیمت کالا بر اساس تعامل و تقابل عرضه و تقاضا و نیاز بازار را از مزایای حضور در بورس کالا عنوان نمودند.
در این جلسه پناهیان مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران مطالبی را درخصوص فرآیند معاملات و توسعه الکترونیکی بورس ارائه و زمان اجرایی شدن آن در کل شعبات بورس کالا را نیمه اول سال ۱۳۹۳ اعلام نمود.
وی وجود تالارهای فیزیکی و توسعه آنها پس از توسعه الکترونیکی معاملات را مقرون به صرفه و دارای توجیه اقتصادی ندانست و افزود: در شرایط مذکور امکانات نرم افزاری برای انجام معاملات در اختیار تمام کارگزاران قرار داده خواهد شد و بر همین اساس کارگزاریها دفاتر خود را از محل بورس کالا خارج و دفاتر مستقل ایجاد می نمایند.
وی با تاکید بر مشابهت تالار بورس کالای اصفهان با تالار تهران و وجود تمامی تجهیزات و امکانات لازم برای انجام معاملات شفاف در این تالار، اضافه کرد: در آینده نزدیک با ایجاد بستر الکترونیکی در کل کشور، مشتریان می توانند از طریق این سامانه و دفاتر کارگزاری اقدام به خرید نمایند.
همدانیان معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری اصفهان نیز ضمن تشکر از اقدامات انجام شده تاکید نمود: با توجه به وجود مکان و فضای مناسب جهت ایجاد بورس تخصصی آهن و فولاد در اصفهان و نیز حضور تولید کنندگان بزرگی چون شرکت فولاد مبارکه و ذوب آهن شایسته است شرایط و امکانات لازم برای تولیدکنندگان و خریداران به بهترین شکل فراهم گردد و استان اصفهان که چنین صنایعی را در خود جای داده است باید از مزایای آنها جهت توسعه در تمام زمینه ها استفاده کند. وی افزود: از طرفی ایجاد بورس های تخصصی با توجه به موضوع تمرکز زدایی و پدافند غیرعامل نیز از توجیه پذیری بالایی برخوردار است.

button print grnw20 برگزاری نشست بررسی مشکلات و موانع ايجاد بورس تخصصی آهن و فولاد در بورس کالای اصفهان