سه شنبه : ۲۴ تیر ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار » بزرگترین تولیدکنندگان منگنز جهان کدامند؟
تاریخ انتشار شنبه ۹ فروردین ۹۳ - ۰۹:۱۶

بزرگترین تولیدکنندگان منگنز جهان کدامند؟

سازمان زمین شناسی آمریکا در تازه ترین گزارش خود آفریقای جنوبی را با تولید ۳٫۸ میلیون تن به عنوان بزرگترین تولیدکننده منگنز در جهان در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد.

براساس گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا (USGS) بعد از آفریقای جنوبی، استرالیا و چین هر یک با تولید ۳٫۱ میلیون تنی به صورت مشترک در رده دوم و گابن نیز با تولید ۲ میلیون تنی در رده سوم قرار گرفتند. برزیل هم با تولید ۱٫۴ میلیون تنی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد. تولید منگنز در سایر کشورهای جهان در سال قبل زیر یک میلیون تن بوده است.

از دیگر تولیدکنندگان عمده منگنز در جهان می توان به برمه، هند، قزاقستان، مالزی، مکزیک و اوکراین اشاره کرد.

مجموع تولید جهانی منگنز در سال ۲۰۱۳ به ۱۷ میلیون تن رسید که نسبت به تولید سال ۲۰۱۲ رشد ۱٫۲ میلیون تنی را تجربه کرد.

زمین های حاوی منابع منگنز بسیار گسترده و بزرگ بوده اما در عین حال به صورت پراکنده و نامنظم توزیع شده اند. در آمریکا ذخایر منگنز دارای عیار بسیار پایین بوده و به همین دلیل استخراج این ذخایر مستلزم صرف هزینه بسیار بالایی است. آفریقای جنوبی دارای حدود ۷۵ درصد از کل ذخایر جهانی شناخته شده منگنز است و اوکراین نیز ۱۰ درصد این ذخایر را در اختیار دارد.

در سال ۲۰۱۳ پروژه های مختلفی در زمینه افزایش ۵ میلیون تنی ظرفیت تولید منگنز در سراسر جهان در دست اجرا بود که بیشتر این افزایش ظرفیت نیز مربوط به آفریقای جنوبی می شود.

سال قبل تولید فولاد آمریکا برنامه ریزی شده بود که با افت کوچکی نسبت به سال ۲۰۱۲ مواجه شود و به همین دلیل واردات فرومنگنز این کشور نیز برآورد می شود که در سال قبل با کاهش ۲۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۲ مواجه شده است. در نتیجه مصرف ظاهری منگنز آمریکا هم با افت ۸ درصدی به ۷۷۰ هزار تن رسید. در آمریکا سنگ منگز با عیار ۳۵ درصد یا بیشتر از سال ۱۹۷۰ تاکنون تولید نشده است.

button print grnw20 بزرگترین تولیدکنندگان منگنز جهان کدامند؟