سه شنبه : ۶ خرداد ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس » تداوم موج کاهشی
تاریخ انتشار شنبه ۱ تیر ۹۲ - ۱۰:۱۶

تداوم موج کاهشی

به نظر می رسد مقاومت بازار در مقابل ریزش ها به زودی شکسته شود، در حال حاضر نیز حباب ۵۰ هزار تومانی قیمت سکه توجیه منطقی ندارد و با توجه به عملکرد روز به روز بهتر بازار بورس، پیش بینی می شود سرمایه ها به سوی سرمایه گذاری در سهام سرازیر شود.

بازار ارز و سکه داخلی با اصلاح قیمت ها در اواخر ساعات معاملاتی روز دوشنبه، تا حدودی به قیمت های میانه بازگشت تا طی روز گذشته نیز روند نزولی حاکم بر بازار را پی بگیرد.
به گزارش بورس نیوز، روز گذشته بهای هر سکه امامی با ثبت کاهش ۲۰ هزار تومانی به ایستگاه یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومانی رسید و نوسان هیجانی ابتدای هفته، روز گذشته تا حدودی آرام گرفت تا رفت و برگشت ها همچنان تحت تأثیر اخبار سیاسی ادامه داشته باشد. در بازار ارز نیز دلار کم نوسان پیگیری شد و با قیمت ۳۴۵۰ تومان روز را به پایان ببرد.

این میان بازار آتی نیز که چند روزی است در حاشیه نوسان های زیاد دلار و سکه نقدی با استقبال اندک و نوسان قیمتی کمتر از یک درصدی دنبال می شود، روز سه شنبه نیز با ریزش نرخ ها مواجه شد. به طوری که فاصله سررسید ها به حدود ۳۰ هزار تومان رسید و پیش بینی معامله گران از قیمت سکه تحویل شهریور ماه تا یک میلیون و ۲۹۳ هزار تومان عقب نشینی کرد.

سرمدی، کارشناس معاملات سکه طلا و مدیر سایت تحلیل آوا گلد در رابطه با وضعیت بازار به خبرنگار ما گفت: پس از اصلاح قیمت های روز دوشنبه به بهانه نشست خبری رییس جمهور، روز گذشته بازارها به مدار نزولی بازگشتند. در روزهای پایانی هفته و حتی هفته آینده نیز بعید است بازارها از مدار نزولی خارج شوند.

وی در ادامه گفت: به نظر می رسد مقاومت بازار در مقابل ریزش ها به زودی شکسته شود، در حال حاضر نیز حباب ۵۰ هزار تومانی قیمت سکه توجیه منطقی ندارد و با توجه به عملکرد روز به روز بهتر بازار بورس، پیش بینی می شود سرمایه ها به سوی سرمایه گذاری در سهام سرازیر شود و تا ۵ یا ۶ ماه آینده اتفاق خاصی در بازار سکه و ارز شاهد نباشیم.

این کارشناس معاملات سکه طلا افزود: پیش بینی می شود دلار در مدار ۳۲۰۰ تومانی و سکه نیز به تبع آن در کانال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان نوسان داشته باشد. با این حال پارامترهای تأثیر گذار بر بازار طی هفته پیش رو، معرفی اعضای کابینه دولت جدید و درک آنها از بازار و نیز اعلام سیاست های رییس جمهور منتخب خواهد بود که به طور حتم روند قیمت ارز را ریزشی می کند.

سرمدی در نهایت خاطر نشان کرد: در کوتاه مدت برای اونس جهانی نمی توان نوسان شدید صعودی یا نزولی را در نظر گرفت. بنابراین با اصلاح احتمالی قیمت ها در بازار جهانی، دلار داخلی و اخبار سیاسی نقش مأثری در بازار خواهند داشت. بنابراین به معامله گران توصیه می شود طی دو تا سه هفته آینده وارد موقعیت خرید نشوند و هر صعود قیمت ها را فرصت مناسبی برای فروش بدانند.

به گزارش مارکت واچ، در آستانه برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو، دلار با افزایش در مقابل دیگر ارزها مواجه شد. با این حال کارشناسان هیچ گونه اطمینانی به روند کوتاه مدت دلار ندارد و چشم انتظار نتایج این نشست هستند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، روز سه شنبه با تقویت دلار، طلا با کاهش روبرو شد. امیدها به روشن شدن وضعیت محرک های مالی فدرال رزرو باعث شد تا معامله گران از دور نظاره گر بازار باشد.

بدین ترتیب هر اونس طلای خالص طی ساعات معاملاتی با کاهش ۰٫۸ درصدی به ایستگاه ۱۳۷۳ دلار و ۵۵ سنتی رسید.

کارشناسان معتقدند طلا در حالی با ترس از نتایج نشست پیش رو در مدار نزولی حرکت می کند که در همین حال تقاضای فیزیکی این فلز گران بها نیز در کشور های آسیایی نیز کاهش یافته است.

*آخرین آمار قیمتی بازار آتی سکه

seke تداوم موج کاهشی

button print grnw20 تداوم موج کاهشی