یکشنبه : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

خانه» آخرین اخبار» مس » تولید مس چین در ژوئن افزایش یافت
تاریخ انتشار شنبه ۳ مرداد ۹۴ - ۱۰:۱۳

تولید مس چین در ژوئن افزایش یافت

فولاد نیوز: تولید مس پالایش شده چین در ژوئن ۶٫۶ درصد در مقایسه با ماه پیش از آن افزایش یافت و به بالاترین میزان در شش ماه گذشته رسید.
به گزارش«فولاد نیوز»، آمار رسمی نشان داد چین ۶۹۵ هزار و ۱۲۱ تن مس در ماه ژوئن در مقایسه با ۶۵۲ هزار و ۳۷۹ تن در ماه مه تولید کرده است. همچنین تولید ژوئن ۱۳٫۱ درصد در مقایسه با ژوئن سال گذشته افزایش داشت.
تولید مس پالایش شده چین در نیمه اول سال ۲۰۱۵ با ۹٫۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، به ۳٫۷۸ میلیون تن رسید.کارخانه های چینی با وجود قیمتهای پایین داخلی مس، تولیدشان را افزایش دادند.
همچنین یک کارخانه با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن در سال در ماه مه آغاز به کار کرد و انتظار می رود تولیدش در ماههای آینده به تدریج افزایش پیدا کند.

رشد جزئی قیمت سنگ آهن
برآوردها حاکی از آن است که قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد به ۵۰٫۷۵ دلار تن سی اف آر شمال چین رسیده است.
برخی معتقدند قیمت به کمتر از ۵۰ دلار هر تن سی اف آر چین بر نمی گردد.حجم خریدها در حال حاضر بالا است ولی اغلب در بازار فیوچرز است چرا که همه ترجیح می دهند با خرید در قیمت ثابت ریسک کمتری را متحمل شوند.
خریدارها به دنبال خرید محموله های ارزان قیمت موجود در بنادر هستند تا این که در بازار نقدی واردات فعالیت داشته باشند.

نرخ دلارتعیین‌کننده قیمت فلزات
یک فعال بازار فلزات عنوان کرد: قیمت فلزات رابطه مستقیمی با قیمت دلار دارد و حالا باید منتظر شویم و ببینیم که بعد از توافق در مذاکرات قیمت دلار آیا تغییری می‌کند یا نه، چرا که قیمت دلار در قیمت فلزات نیز تاثیر مستقیمی دارد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که نوسان قیمت فلزات در هیاهوی مذاکرات زیاد بوده است که در این میان فلزات گرانبها بیشتر روند نزولی و در فلزات پایه تعدادی روند نزولی و تعدادی روند صعودی نیز داشتند.

افزایش واردات فولاد به آمریکا
طبق آخرین برآوردهای انجمن آهن و فولاد امریکا، واردات فولاد به این کشور در ماه ژوئن ۲٫۷۸ میلیون تن بوده است که نسبت به ماه قبل ۹٫۸ درصد افزایش داشته است .
۲۴۵٫۶۲۱ تن از این رقم را ورق گالوانیزه تشکیل می دهد که ۲۰٫۴ درصد نسبت به ماه گذشته افت داشته است.
در ماه ژوئن کانادا بزرگترین صادرکننده فولاد به آمریکا بود که بالغ بر ۴۲۴٫۰۴۴ تن ثبت شد. برزیل دومین کشور صادرکننده به آمریکا بوده که صادرات آن به ۳۴۲٫۱۲۲ تن رسید.

button print grnw20 تولید مس چین در ژوئن افزایش یافت