چهارشنبه : ۷ آبان ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» تحلیل های بازار» فولاد» گزارش ها » در گفتگو با رییس انجمن فولاد بررسی شد: سیکل حرکتی قیمت محصولات فولادی
تاریخ انتشار یکشنبه ۳۰ تیر ۹۲ - ۰۹:۳۲

در گفتگو با رییس انجمن فولاد بررسی شد: سیکل حرکتی قیمت محصولات فولادی

تنها در صورت تغییر نرخ مبادله ای به عنوان بهای مرجع ارز در اتاق مبادلات، می توان انتظار تغییر قیمت ها در بورس کالا را داشت. اماامیدواریم از ابتدای نیمه دوم امسال و در ماه اگوست سال جاری میلادی روند قیمت های جهانی محصولات این صنعت با حرکت های مثبتی همراه شود.
قیمت محصولات فولادی طی روزهای اخیر در حالی با کاهش همراه بوده که به نظر می رسد بررسی عوامل اثرگذار بر این روند قیمتی و میزان تداوم آن از اهمیتی بالایی برخوردار باشد.

در همین ارتباط رییس انجمن فولاد کشور در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: یکی از عوامل اثرگذار بر شرایط فعلی قیمت های محصولات فولادی بحث کاهش ساخت و ساز در بازار مسکن و رکود موقتی ایجاد شده در آن می باشد، به گونه ای که برخلاف سال های گذشته در فصل تابستان امسال میزان ساخت و ساز کاهش یافته و به تبع آن تقاضای محصولات فولادی نیز با افت همراه شده است.

علی شریفی ادامه داد: در این بین با ورود به ماه مبارک رمضان نیز به طور طبیعی رکود نسبی در بازار ساخت و ساز و افت ساعات کاری را شاهد هستیم، افزون برآنکه تغییر در روند قیمت های جهانی محصولات فولادی در جهت منفی و به موجب آن کاهش تولید برخی کارخانه ها در کشورهای تولیدکننده این نوع محصولات، همه و همه از عواملی است که موجب روند نزولی قیمت های آنها شده است.

وی پیرامون اثرات نرخ ارز بر قیمت های فعلی محصولات فولادی گفت: به طور طبیعی کاهش نرخ ارز آزاد و افت قیمت طلا نیز در شکل گیری و تداوم سیر نزولی قیمت محصولات فولادی بی تأثیر نبوده؛ اما آنچه حائز اهمیت می باشد، این است که قیمت فروش محصولات مذکور در بورس کالا بدون تأثیر از این پارامترها تعیین می شود و تنها در صورت تغییر نرخ مبادله ای به عنوان بهای مرجع ارز در اتاق مبادلات، می توان انتظار تغییر قیمت ها در بورس کالا را داشت.

معاون فروش شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان وضعیت آینده قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی اظهار داشت: به نظر می رسد با پشت سرگذاشتن ماه رمضان و همچنین انتظار از بهبود شرایط ساخت و ساز در آینده، می توان به بازگشت قیمت ها به روند طبیعی خود امیدوار بود؛ البته این به معنی افزایش یکباره قیمت ها نیست.

شریفی پیرامون چشم انداز قیمت های جهانی محصولات فولادی نیز عنوان کرد: امیدواریم از ابتدای نیمه دوم امسال و در ماه اگوست سال جاری میلادی روند قیمت های جهانی محصولات این صنعت با حرکت های مثبتی همراه شود؛ به گونه ای که برآوردها از روند بلندمدت قیمت های جهانی در این حوزه طی کردن مسیری با شیب صعودی را حکایت می کند.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت گزارش های سه ماهه شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: خوشبختانه در عملکرد سه ماهه ابتدایی سال جاری کلیه برآوردهای مدنظر “فولاد” در بحث تولید و فروش تحقق یافته و نیز درصد پوشش سودآوری در این دوره عملکردی، افزایش اندکی نیز نسبت به دوره مشابه سال گذشته خواهد داشت.

وی در خاتمه پیرامون چشم انداز صنعت فولاد کشور عنوان کرد: واقعیت امر این است که در حال حاضر وضعیت شرکت های فولادسازی در ایران به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بهتر بوده و استراتژی توسعه این صنعت در کشور، با توجه به هدف دستیابی به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد در سال، به هیچ وجه متوقف نشده و همچنان ادامه خواهد داشت.

button print grnw20 در گفتگو با رییس انجمن فولاد بررسی شد: سیکل حرکتی قیمت محصولات فولادی