پنج شنبه : ۳ تیر ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» مس » رشد ۲۲ درصدی تقاضای مس چین در ماه مارس نسبت به ماه فوریه
تاریخ انتشار چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۶ - ۱۷:۱۷

رشد ۲۲ درصدی تقاضای مس چین در ماه مارس نسبت به ماه فوریه

شرکت مس جیانگ زی کاپر روز سه شنبه در گزارش بخش مس خود گفت که تقاضای مس سراسری چین در ماه مارس با ۲۲ درصد رشد از ۶۷۶۵۰۰ تن در ماه فوریه به ۸۲۲۵۰۰ تن افزایش یافت
به نقل از مس پرس، شرکت مس جیانگ زی کاپر روز سه شنبه در گزارش بخش مس خود گفت که تقاضای مس سراسری چین در ماه مارس با ۲۲ درصد رشد از ۶۷۶۵۰۰ تن در ماه فوریه به ۸۲۲۵۰۰ تن افزایش یافت که علت آن مصرف بیشتر این فلز در بخش های مستغلات و تولید دستگاههای تهویه هوا بود که از مصرف کنندگان اصلی مس در این کشور به شمار می روند.

این گزارش نشان داد که سرمایه گذاری مستغلات سراسری چین در فصل نخست با ۹ درصد رشد نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۲۸۹ بیلیون دلار صعود کرد و تولید دستگاههای تهویه هوا در ماه مارس نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۳۳ درصد رشد داشت. داده های این گزارش نشان می دهند که انبارهای مهر و موم شده چین ۵۰ هزار تن در ماه مارس به ذخائر انباری مس خود افزودند در حالیکه این رقم در ماه فوریه برابر با ۱۱۰ هزار تن بود.

واردات مس پالایش یافته خالص چین در ماه مارس به ۲۴۸ هزار تن رسید که ۱۹ هزار تن نسبت به واردات ۲۲۹ هزار تنی ماه فوریه بالاتر بود، در حالیکه تولید مس پالایش یافته سراسری این کشور در ماه مارس به ۶۴۲ هزار تن ارتقاء یافت که ۷۵۰۰ تن نسبت به رقم ۶۳۴۵۰۰ تنی ماه فوریه افزایش داشت. گزارش یاد شده می گوید بر مبنای نشست سران موسوم به”نشست یک کمربند ، یک راه” که روز یکشنبه در بی جینگ برگزار شد یک تریلیون اضافی به صندوق جاده ابریشم تزریق خواهد شد، که چین قراردادهای همکاری آن را با بیش از ۳۰ کشور در زیر ساختها، منابع، انرژی، تولید و سرمایه گذاری های تجاری به امضاء رسانده است. این گزارش بر این اساس پیش بینی می کند که تقاضای منتجه برای زیر ساختها باعث رشد تقاضا برای فلزات و مواد معدنی خواهد شد.

خط مشی یک کمر بند، یک راه از جمله دور از دست ترین خط مشی های سیاست خارجی چین در طول دهه ها قلمداد شده است. شرکت مس جیانگ زی کاپر گفت بدترین دوران مس سپری شده و پیش بینی کرد که قیمتهای قراردادهای اصلی مس بورس پیشفروش شانگهای در هفته جاری مجدداً رشد خواهد داشت به نحوی که قیمت هر تن از این فلز در آینده نزدیک بین ۴۵ هزار تا ۴۷ هزار یوان خواهد بود.

button print grnw20 رشد ۲۲ درصدی تقاضای مس چین در ماه مارس نسبت به ماه فوریه