دوشنبه : ۲۵ آذر ۱۳۹۸

خانه» آخرین اخبار» تحلیل های بازار» فولاد» گزارش ها » رییس اتحادیه آهن‌آلات مشهد خبر داد: کاهش قیمت آهن‌آلات و برقراری ثبات در بازار
تاریخ انتشار سه شنبه ۲۵ تیر ۹۲ - ۰۸:۵۴

رییس اتحادیه آهن‌آلات مشهد خبر داد: کاهش قیمت آهن‌آلات و برقراری ثبات در بازار

فولاد نیوز: رییس اتحادیه آهن‌آلات مشهد گفت: حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد مواد خام و شمش آهن در ایران از کشورهای خارجی تامین می شود.
به گزارش «فولاد نیوز»،محمد رضا عطایی ، عنوان کرد: پس از انتخابات، بازار آهن سیر نزولی را طی کرد، به این ترتیب که قیمت تیرآهن ۱۴ به ۳۲۵ هزار، تیرآهن ۱۶ به ۴۰۴ هزار و تیرآهن ۱۸ به ۴۸۷ هزار تومان و معادل قیمت‌های ابتدای سال جاری رسید.
وی تصریح کرد: درابتدای جاری سال، تیرآهن ۱۴با قیمت ۳۲۵ هزار، تیرآهن ۱۶ با قیمت ۳۷۷ هزار و تیرآهن ۱۸ با قیمت ۴۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسید، اما این قیمت‌ها در اواخر خرداد ماه و با نزدیک شدن به زمان انتخابات افزایش یافت، به طوری که قیمت تیرآهن ۱۴ به ۳۶۸ هزار، تیرآهن ۱۶ به ۴۷۰ هزار و تیرآهن ۱۸ به ۵۹۸ هزار تومان رسید.
عطایی افزود: در حال حاضر شاهد هیچ افزایش قیمتی برای آهن نیستیم و بازار ثبات یافته است.
وی خاطرنشان کرد: میزان تولید داخلی کل کشور از ابتدای سال ۹۲ تا کنون ۲۰ الی ۲۲ میلیون تن و میزان مصرف تولیدات ۳۰ میلیون تن بوده است که از این رقم حدود ۲۰ الی ۲۲ میلیون تن تولید داخلی و حدود ۱۱ تا ۱۳میلیون تن واردات داشته‌ایم.
وی عنوان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات بزرگ ما در صنف آهن، مالیات بر ارزش افزوده و عدم آگاهی و آموزش اصناف است که امیدواریم در دولت جدید بر اصل مالیات‌ها تجدید نظر شود و شرکت‌های تعاونی، تهیه و توزیع را فعال کند.
button print grnw20 رییس اتحادیه آهن‌آلات مشهد خبر داد: کاهش قیمت آهن‌آلات و برقراری ثبات در بازار