سه شنبه : ۶ خرداد ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس » زیرگذر بازار
تاریخ انتشار شنبه ۱ تیر ۹۲ - ۰۹:۵۳

زیرگذر بازار

شرکت گروه سرمایه گذاری بانک مسکن چهار میلیون سهم بیمه البرز را از تملک خود خارج کرد و شرکت نوآوران مدیریت سبا بیش از دو میلیون سهم “وصندوق” را به فروش رساند.

معاملات روز گذشته تالار شیشه ای در حالی پیگیری شد که شاخص کل با ۴۵۰ واحد رشد از ۴۸ هزار و ۳۳۳ واحد به ۴۸ هزار و ۷۸۳ واحد رسید.
براساس گزارش بورس نیوز، ارزش معاملات روز اخیر با ۱۸۰ درصد صعود نسبت به روز قبل از آن به شش هزار و ۳۰۸ میلیارد ریال دست یافت که بیش از ۳۵ درصد آن به معاملات خرد، نزدیک به ۶۴ درصد آن به معاملات بلوکی و مابقی آن به معاملات عمده و انتقالی اختصاص داشت.

حجم معاملات نیز طی روز اخیر، با ۲۰۹ درصد افزایش نسبت به روز قبل از آن به یک هزار و ۹۰۶ میلیون سهم و حق تقدم صعود کرد.

همچنین سه نماد “فارس”، “شپنا” و “فولاد” پربیننده ترین نمادها طی معاملات روز گذشته بوند که در دو نماد “فارس” و “فولاد” بیشترین حجم معاملات مربوط به حقیقی ها بوده، حال آنکه خرید حقوقی ها بیش از فروش آنها بوده است. در نماد “شپنا” نیز خرید حقیقی ها بیش از فروش آنها بوده است.

در این میان شرکت مجتمع ذوب و احیاء روی قشم بیش از دو میلیون سهم شرکت کالسیمین را به سبد سرمایه گذاری های خود افزود و شرکت تجهیزات پزشکی مهرگان تأمین پارس ۲۵۰ هزار سهم شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد را خرید.

این در حالی است که عده ای از حقوقی های بازار در نقش فروشنده ظاهر شدند و اقدام به فروش سهام تحت تملک خود کردند.

در این بین شرکت سرمایه گذاری کارکنان گروه مپنا بیش از دو میلیون سهم شرکت مپنا را عرضه کرد.

شرکت گروه سرمایه گذاری بانک مسکن چهار میلیون سهم بیمه البرز را از تملک خود خارج کرد و شرکت نوآوران مدیریت سبا بیش از دو میلیون سهم “وصندوق” را به فروش رساند.

در نماد “میدکو”، شرکت های ارزش آفرینان پاسارگاد و تأمین آتیه سرمایه انسانی گروه مالی پاسارگاد به ترتیب هر کدام فروشنده بیش از یک میلیون سهم آن بود.

همچنین شرکت ساتکاب بالغ بر ۱۰ میلیون سهم “بترانس” و شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران آتیه ایرانیان دو میلیون سهم “کروی” را از سبد بورسی خود خارج کرد.

شرکت سرمایه گذاری سمند عرضه کننده یک میلیون و پانصد هزار سهم بانک پارسیان بود و شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن ۱۱ میلیون سهم شرکت لیزینگ صنعت و معدن را واگذار کرد. بانک صادرات ایران سه میلیون سهم “فولاد” را فروخت.

طی معاملات روز گذشته شرکت گروه مالی ملت دو میلیون سهم شرکت پالایش نفت اصفهان و شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی نیروهای مسلح بیش از ۱۲ میلیون سهم شرکت پتروشیمی شیراز را به فروش رساند.

در پایان این گزارش می افزاید، در نماد “وخارزم” شرکت آرمان اندیشان رستاک بیش از ۴۶ میلیون سهم آن را به سبد سرمایه گذاری های خود افزود و در مقابل شرکت سرمایه گذاری تأمین آتیه مسکن عرضه کننده یک میلیون و پانصد هزار سهم آن بود.

button print grnw20 زیرگذر بازار