سه شنبه : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» سنگ آهن» سنگ‌ تزئيني» فولاد» مس» معدن » سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه اکتشاف ذخایر استراتژیک
تاریخ انتشار یکشنبه ۳۰ تیر ۹۲ - ۰۸:۳۰

سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه اکتشاف ذخایر استراتژیک

معاون اکتشاف و معادن سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو ) اعلام کرد:براساس برنامه پنجم توسعه (۹۴- ۱۳۹۰) به منظور توسعه اکتشاف ذخایر استراتژیک معدنی کشور این سازمان و شرکتهای وابسته در مجموع حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا ،جمشید ملارحمان در این ارتباط افزود : ایمیدرو طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی را با اعتباری حدود دو هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اجرا می کند .
وی افزود: طرح یاد شده در قالب ۸۰ پروژه زیربنایی راهسازی و برق رسانی به معادن و مجتمع های معدنی در تمام استان های کشور تعریف شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه همکاری با شرکت های بزرگ معدنی خارجی می تواند سبب انتقال دانش فنی و مهارت های مدیریتی شود،‌ اظهار داشت : دستیابی به شبکه جهانی توزیع و فروش شرکت های فراملیتی، تامین مالی پروژه ها ی بزرگ و آموزش نیروی کار از دیگر مواردی است که می توان با شرکت های بزرگ معدنی خارجی همکاری کرد.
ملارحمان اضافه کرد: همکاری با شرکت های بزرگ معدنی خارجی می تواند در افزایش ظرفیت تولید، اشتغالزایی، صادرات و ارزآوری نقش داشته باشد و معدنکاران را با جدیدترین شیوه های اکتشاف، استخراج و کانه آرایی آشنا سازد.
به گفته وی ، استفاده از شرکت های بزرگ معدنی خارجی باید در مواردی صورت گیرد که سبب انتقال تکنولو‍ژی، دسترسی به بازارهای صادراتی و تامین سرمایه گذاری خارجی شود.

button print grnw20 سرمايه گذاري ۳۰۰ ميليارد توماني براي توسعه اكتشاف ذخاير استراتژيك