یکشنبه : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

خانه» آخرین اخبار» فولاد » سهم فولاد مبارکه در تولید فولاد خام کشور به ۵۱ درصد رسید
تاریخ انتشار شنبه ۹ خرداد ۹۴ - ۱۱:۳۳

سهم فولاد مبارکه در تولید فولاد خام کشور به ۵۱ درصد رسید

 

تولید فولاد خام در گروه فولاد مبارکه اصفهان ( فولاد مبارکه، هرمزگان و سبا) در چهار ماه ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی با رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار تن رسید.این در حالیست که در این گروه در ماه آوریل سال ۲۰۱۵ تولید فولاد خام با رشد ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۶۵۲ هزارتن رسید که این میزان ۵۱ درصد تولید فولاد خام ایران را تشکیل می دهد.

شرکت فولاد مبارکه در بازه زمانی مذکور با تولید یک میلیون و ۹۱۳ هزارو ۲۲۶ تن، ۲۰ درصد رشد، ناحیه فولادسازی و نورد پیوسته سبا با تولید ۲۵۱ هزارو ۲۸۸ تن، ۳ درصد رشد و فولاد هرمزگان با تولید ۳۹۹ هزار و ۸۴۱ تن ۱۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل را تجربه کردند.
به گزارش انجمن جهانی فولاد، مجموع تولید فولاد خام ایران در ۴ ماه ابتدای سال ۲۰۱۵ با رشد ۳٫۴درصدی همراه شد این در شرایطی است که در این مدت تولیدکنندگان بزرگ این فلز در جهان با روند نزولی تولید روبه رو بوده اند.
در ۴ ماه سال جاری میلادی مجموع ۶۵ کشور عضو انجمن جهانی فولاد بیش از ۵۳۶ میلیون تن فولاد خام تولید کرده اند که این میزان ۱٫۷درصد کمتر از تولید ۴ ماه نخست سال ۲۰۱۴ محسوب می شود. چین به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فولاد جهان اندکی بیش از ۲۷۰ میلیون تن فولاد خام تولید کرده که ۱٫۳درصد کمتر از ماه مشابه سال قبل به شمار می آید.
همچنین امریکا افت ۸٫۵درصدی، ژاپن کاهش ۳٫۷ و کره جنوبی نیز افت ۵٫۵درصدی را به ثبت رساند. در حوزه خاورمیانه قطر کاهش ۱۴٫۲درصدی را پشت سرگذاشت اما عربستان و امارات به ترتیب رشد ۴٫۵ و ۲٫۲درصدی را تجربه کردند.
در این ۴ ماه هند رشد تولید را پشت سرگذاشت به طوری که توانست با نزدیک به ۳۰ میلیون تن تولید فولاد خام، رشد ۶٫۷ درصدی را عملی سازد. در این مدت روسیه نیز با تولید بیش از ۲۴ میلیون تن فولاد خام، رشد ۵٫۲ درصدی را به ثبت رساند.

button print grnw20 سهم فولاد مبارکه در تولید فولاد خام کشور به 51 درصد رسید