دوشنبه : ۵ اسفند ۱۳۹۸

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس» بورس فلزات» گزارش ها» مس » عرضه۲۵۱ هزار تن انواع مس در بورس کالا
تاریخ انتشار یکشنبه ۱۹ آبان ۹۲ - ۱۰:۰۷

عرضه۲۵۱ هزار تن انواع مس در بورس کالا

۲۵۱ هزارتن انواع محصولات مسی طی هفت ماه نخست امسال در بورس کالا عرضه شد.

به گزارش مس پرس براساس آمار اعلام شده از سوی بورس کالای ایران همچنین در ۷ ماهه امسال نزدیک به ۲ هزارو ۹۰۰ تن سولفور مولیبدن داد وستد شده است.

در این مدت تالار محصولات صنعتی و معدنی شاهد معامله حدود ۸ میلیون تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳۳ هزار میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود که به لحاظ حجم و ارزش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب با رشد ۱۰ و ۳۴ درصدی مواجه شده است.

در این تالار حدود ۵٫۹ میلیون تن انواع محصولات فولادی برخی شرکت‌ها از جمله فولاد مبارکه اصفهان، یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن سنگ آهن صادراتی، حدود ۲۵۱ هزار تن انواع مس، ۱۰۷ هزار تن انواع آلومینیوم، حدود ۳۸ هزار تن کک متالوژی، ۲۸۹۰ تن سولفور مولیبدن،۵۰۰ تن شمش روی و ۲۱۳ تن کنسانتره فلزات گرانبها مورد معامله قرار گرفت.

براساس این گزارش، در مقطع زمانی یاد شده در مجموع حدود ۱۴ میلیون تن انواع کالا (فلزات، فرآورده های نفت و پتروشیمی و محصولات کشاورزی) با ارزش ۳۹۲ هزار میلیارد ریال در بخش معاملات فیزیکی بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت.

در این مدت معامله گران قراردادهای آتی نیز توانسته‌اند بیش از یک میلیون و ۱۹۱ هزار قرارداد آتی را با ارزشی افزون بر ۱۴۱ هزار میلیارد ریال در بخش معاملات آتی بورس کالای ایران منعقد کنند

button print grnw20 عرضه251 هزار تن انواع مس در بورس کالا