دوشنبه : ۱۶ تیر ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس» بازرگانی» بررسی هفتگی» بورس فلزات» فولاد» گزارش ها » فولاد مبارکه، بزرگ‌ترین تولید‌کننده آهن اسفنجی جهان شد
تاریخ انتشار شنبه ۲۱ دی ۹۲ - ۱۲:۳۹

فولاد مبارکه، بزرگ‌ترین تولید‌کننده آهن اسفنجی جهان شد

این شرکت در سال ۲۰۱۳ بزرگ‌ترین تولید‌کننده آهن اسفنجی بین شرکت‌های فولادساز جهان شد. بهرام سبحانی افزود: این شرکت در سال ۲۰۱۳ هشت میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۸۳ تن آهن اسفنجی تولید کرد.

این موفقیت در حالی حاصل شده است که مجموعه واحد‌های فولاد سازی جمهوری اسلامی ایران با تولید ۱۴ میلیون و ۵۲۸ هزار تن آهن اسفنجی به عنوان دومین تولید کننده بزرگ آهن اسفنجی دنیا در سال ۲۰۱۳ معرفی شدند. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خاطر نشان کرد: براساس تولید سال ۲۰۱۳ و مقایسه آن با سال ۲۰۱۲ میلادی تولید آهن اسفنجی جمهوری اسلامی ایران به میزان ۲۵/۴ درصد رشد داشته است. سبحانی افزود: هند با تولید ۱۸ میلیون و ۶۷۹ هزارتن آهن اسفنجی رتبه اول را بین کشورهای جهان داراست که نسبت به تولید سال ۲۰۱۲ کاهش ۵/۷ درصدی را در تولید داشته است.
وی تصریح کرد: بعد از هند و ایران، مکزیک با تولید شش میلیون و ۱۱۹ هزار تن رتبه سوم را در دنیا از نظرتولید آهن اسفنجی به‌دست آورد.
بر این اساس هند ۲۹/۵ درصد، جمهوری اسلامی ایران ۲۲/۹ درصد و مکزیک ۹/۷ درصد از کل تولید جهانی آهن اسفنجی را در سال ۲۰۱۳ به خود اختصاص داده‌اند. مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: این شرکت با اجرای مگامدول‌های شهید خرازی و شهید شهبازی در سال گذشته و سال جاری بیشترین افزایش تولید را در کشور داشته، به طوری که سهم فولاد مبارکه در تولید آهن اسفنجی کشور به میزان ۶۰ درصد رسیده است. سبحانی تاکید کرد: امید است با راه‌اندازی مگامدول شماره دو طرح شهید خرازی و طرح‌های توسعه در دست اجرا و با همت و تلاش خستگی ناپذیر کارکنان این شرکت بتوانیم در آینده نزدیک سهم فولاد مبارکه اصفهان را در تولید آهن اسفنجی کشور افزایش دهیم

button print grnw20 فولاد مبارکه، بزرگ‌ترین تولید‌کننده آهن اسفنجی جهان شد