یکشنبه : ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

خانه» آخرین اخبار» مس» معدن » مدیر مس منطقه کرمان منصوب شد
تاریخ انتشار شنبه ۲۴ مهر ۹۵ - ۰۸:۲۶

مدیر مس منطقه کرمان منصوب شد

با حضور جمعی از مسئولان و مقامات منطقه و مدیرعامل و معاونان شرکت ملی صنایع مس ایران، محمد حسنی به عنوان مدیر جدید مس منطقه کرمان معرفی و از زحمات حسین نظری قدردانی شد.
به گزارش پایگاه خبری معدن نیوز به نقل از مس پرس، در این نشست احمد مرادعلیزاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، طی سخنانی با تشریح وضعیت اقتصاد جهان و اوضاع جهانی و منطقه‌ای مس، وضعیت صنعت مس ایران را در مقایسه با دوران تحریم، بسیار خوب و با ثبات معرفی کرد و گفت: شرکت مس در همین مدت کوتاه توانسته است بخش عمده بدهی‌های خود را به بانک‌ها تسویه کند و تا چند ماه آینده، بدهی‌های بانکی مس به صفر می‌رسد.
احمد مرادعلیزاده، کاهش قیمت تمام شده مس را از دستاوردهای مهم این صنعت طی دو سال گذشته دانست و گفت: به همت کارکنان مس قیمت تمام شده به مرز ۴ هزار دلار رسید و همه کارکنان باید عزم خود را برای رساندن قیمت تمام شده به ۳۵۰۰ دلار جزم کنند.
وی، تشکیل مس منطقه کرمان را حرکت با برکتی عنوان و محمد حسنی را از مدیران با سابقه مس معرفی کرد و گفت: امیدوارم ایشان بتواند مسیر طی شده را ادامه داده و میزان بهره‌وری را به استانداردهای جهانی نزدیک کنند.
در این مراسم، حسین نظری به بیان عملکرد خود در صنعت مس طی ۲۶ سال گذشته پرداخت و تشکیل مس منطقه کرمان را یکی از نقطه‌های عطف در تاریخ صنعت مس دانست.
همچنین محمد حسنی، توجه به مسائل ذی‌نفعان شامل سهامداران، کارکنان، مدیران ارشد کشوری و منطقه‌ای و مردم مناطق همجوار را یکی از اهداف با اهمیت مس منطقه کرمان دانست و گفت: همان گونه که مس وظیفه دارد به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مناطق همجوار حساس باشد، از مردم و مسئولان انتظار دارد که شرایط کار را برای تولید پایدار فراهم کنند.
حسنی با مقایسه میزان بهره‌وری تولید در شرکت‌های مشابه خارجی گفت: ما نقش تعیین کننده‌ای در قیمت جهانی مس و بعضی از عوامل مربوط به قیمت تمام شده نداریم، اما می‌توانیم به سهم خود میزان بهره‌وری را افزایش دهیم و تولید باصرفه‌تری داشته باشیم.

button print grnw20 مدير مس منطقه کرمان منصوب شد