پنج شنبه : ۳ بهمن ۱۳۹۸

خانه» آخرین اخبار» فولاد » نخستین اعتصاب صنعت فولاد انگلیس
تاریخ انتشار یکشنبه ۱۰ خرداد ۹۴ - ۱۰:۴۹

نخستین اعتصاب صنعت فولاد انگلیس

کارکنان شرکت تاتا استیل در سراسر انگلیس در اعتراض به شرایط بازنشستگی، به اعتصاب رای دادند که نخستین اعتصاب ملی در صنعت فولاد این کشور در ۳۰ سال گذشته خواهد بود.

اتحادیه کامیونیتی که بزرگترین اتحادیه در تاتا استیل است، نتایج رای گیری برای اعتصاب را اعلام کرد که نشان داد اکثریت کارکنان از برگزاری آن حمایت کردند.
کارکنان تاتا استیل به تغییرات پیشنهادی برای بازنشستگی که تحت آن سن بازنشستگی از ۶۰ به ۶۵ سال افزایش پیدا می‌کند، اعتراض دارند.
اعضای دو اتحادیه‌ دیگر هم به اعتصاب رای داده اند و یک اتحادیه هم قرار است جمعه آینده رای گیری کند.
این چهار اتحادیه نماینده ۱۷ هزار کارمند تاتا استیل هستند.
تاتا استیل با انتشار نامه یک سرگشاده به کارمندانش اعلام کرد فعالیتهای این شرکت در انگلیس ضررده شده و صندوق بازنشستگی حداکثر دو میلیارد پوند کسری دارد.
صنعت فولاد انگلیس به دلیل واردات ارزان و تقاضای ضعیف با سود کمتر روبرو شده و هزینه‌های نیروی کار و انرژی آن نسبت به نقاط دیگر بالاتر است.
تاتا استیل هند که شرکت مادر این شرکت است، ماه جاری ضرر سه ماهه ۸۸۹ میلیون دلار را گزارش کرد که تا حدودی به دلیل کسب و کار انگلیس این شرکت بود.
براساس گزارش بی بی سی، تاتا استیل هنوز به برگزاری رای برای اعتصاب واکنش نشان نداده اما در نامه خود تاکید کرده همواره آماده گفت و گو و مذاکرات بیشتر با اتحادیه‌ها است.

button print grnw20 نخستین اعتصاب صنعت فولاد انگلیس