دوشنبه : ۱۶ تیر ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» سنگ آهن » پیش بینی گلدمن ساکس از افت ۳۰ درصدی سنگ آهن در ۱۸ ماه آینده
تاریخ انتشار چهارشنبه ۲۸ مرداد ۹۴ - ۰۹:۴۲

پیش بینی گلدمن ساکس از افت ۳۰ درصدی سنگ آهن در ۱۸ ماه آینده

موسسه مالی گلدمن ساکس پیش بینی کرده است متوسط قیمت سنگ آهن در سه ماهه سوم (جاری) سال ۲۰۱۵ رقمی معادل ۴۹ دلار خواهد بود. آنها برای سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ پیش بینی قیمت ۴۸ دلاری کرده اند. در این گزارش متوسط قیمت برای سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۱۶ به ترتیب ۴۶ و ۴۴ دلار آماده است.

به نقل از بلومبرگ، پیش بینی گلدمن ساکس از ۲۰ جولای بدون تغییر بوده است و حتی پیش بینی مربوط به سال ۲۰۱۶ نیز به قوت خود باقی است. به گفته تحلیلگران، تولید فولاد در چین به طور معمول در سه ماهه سوم به دنبال چرخه های فصلی کاهش می یابد. تحلیلگران گلدمن ساکس اضافه می کنند: بعد از این مدت با حل شدن مسائلی که تولید آهن را محدود می کند، عرضه آهن بالا خواهد رفت.

قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل در بندر کینگ دائو دیروز دوشنبه ۰٫۱ درصد کاهش داشت و به سطح ۵۶٫۶۶ دلار در هر تن رسید. قیمت این ماده اولیه در هفته گذشته ۰٫۶ درصد رشد داشت. آمار متال بولیتن نشان می دهد اگر چه روز پنج شنبه اخیر قیمت سنگ آهن به بالاترین میزان خود از اول جولای رسید اما در مقایسه با سال قبل از کاهش ۲۰ درصدی خبر می دهد.

هفته گذشته، بانک ANZ پیش بینی کرد قیمت سنگ آهن افت خواهد کرد و با کمی عقب نشینی نسبت به گزارش قبلی قیمت تعادلی سنگ آهن را کمتر از ۵۰ دلار در هر تن پیش بینی کرد.

مورگان استنلی نیز اعلام کرده است افزایش قیمت های اخیر دربازار سنگ آهن احتمالا کوتاه مدت خواهد بود.

گلدمن ساکس در گزارش خود آورده است بازار سنگ آهن در مرحله جدید رسیدن به تعادل طی ۱۸ ماه آتی با ۳۰ درصد کاهش مواجه خواهد شد آنها اضافه کرده اند تابستان سال ۲۰۱۵ برای روند قیمت ها در بازار سنگ آهن آرامش قبل از توفان بوده است.

button print grnw20 پیش بینی گلدمن ساکس از افت 30 درصدی سنگ آهن در 18 ماه آینده