سه شنبه : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار » کارخانه کنستانتره اسدآباد اردیبهشت ماه امسال افتتاح می‌شود
تاریخ انتشار دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۳ - ۰۹:۱۵

کارخانه کنستانتره اسدآباد اردیبهشت ماه امسال افتتاح می‌شود

نماینده مردم اسدآباد در مجلس از افتتاح کارخانه کنسانتره اسدآباد با سرمایه گذاری بخش خصوصی در اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش مای استیلن از خبرگزاری تسنیم همدان، بهروز نعمتی شامگاه شنبه در آیین تودیع و معارفه فرماندار اسدآباد با تشریح ظرفیت های سرمایه گذاری و کمبودهای شهرستان اظهار کرد: سال گذشته ۲۲۰ میلیارد تومان توسط سرمایه گذاران کارخانه ذوب آهن اسدآباد در این پروژه هزینه شد از این رو معدن باید به کسانی واگذار شود که در منطقه وبرای این پروژه سرمایه گذاری کرده اند.
وی با اشاره به اینکه درست نیست کسی با رانت صاحب معدن شود، افزود: سالانه یک میلیون تن مواد معدنی از معدن کارخانه ذوب آهن برداشت صورت می گیرد که این امر در اشتغالزایی شهرستان بسیار می تواند موثر باشد و این در حالی است که به فرد موجه در این زمینه واگذار شود.
کارخانه کنستانتره اسدآباد اردیبهشت ماه امسال افتتاح می شود

نعمتی اعلام کرد: کارخانه کنستانتره شهرستان نیز در اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید که نه تنها از کارخانه ذوب آهن فعلی کوچک تر نیست بلکه می تواند ظرفیت بالاتری از آن داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه معدن مورد نظر به کنسرسیوم تشکیل شده در این منطقه واگذار شود، خاطرنشان کرد:مسئولان استان و مدیران عامل بانک ها قول داده اند تا مشکل مالی کارخانه ذوب آهن اسدآباد برطرف شود که در صورت تحقق این وعده ها ۲۰۰ نفر دوباره به سر کار خود بازمی گردند و مشکلات اشتغال شهرستان حل خواهد شد.

اعتبارات سد نعمت آباد کجا هزینه می شود؟!

وی با انتقاد از عملکرد پیمانکار پروژه سد نعمت آباد گفت: سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان برای سد نعمت آباد اعتبار در نظر گرفته شد ولی به علت هزینه اعتبارات پروژه برای لاطائلات اجازه تخصیص این اعتبار را ندادم.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیمانکار توان کار در این پروژه را ندارد و باید این دندان فاسد را کنده و پیمانکار را عوض کرد.

وی با اشاره به اینکه احداث دپارتمان دانشگاهی شهرستان باید مورد توجه فرماندار جدید قرار گیرد، افزود: امسال سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی اعتبار در نظر گرفته شده که زمینه برای آغاز عملیات اجرایی فراهم است و تنها باید مشکل معارض این زمین بر طرف شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی اسدآباد آب شهری است که باید فکر اساسی در این زمینه صورت گیرد، اظهار کرد: سال گذشته ۵ چاه برای تأمین آب شرب شهرستان حفر شد اما باز هم کفاف نیاز مردم را نمی دهد.

نعمتی علت مشکلات آب شهرستان را نداشتن مخزن ذخیره آب برای شهرک سیداحمد اسدآباد دانست و گفت: مشکلات آب شهرستان با حفر چاه حل نمی شود بلکه باید مخزن ۳۰ هزار لیتری برای این شهرک ایجاد شود تا بتوان نیاز شهرستان را کامل تأمین کرد.

نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت با تأکید بر اینکه اعتبارات عمومی ملی با پیگیری قابل جذب است، افزود: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آبیاری تحت فشار در بودجه ۹۳ در نظر گرفته شده که عمومی بوده و می توان با پیگیری آنها را جذب کرد، هر چقدر بتوانیم این اعتبارات را جذب شهرستان کنیم سطح رفاه مردم افزایش می یابد.

وی افزود: متأسفانه استفاده بی رویه از منابع آبی موجب داغ دار شدن کشاورزان به علت پایین رفتن سطح آب های زیرزمینی شده است.

نعمتی با بیان اینکه ۹۵ درصد از راه های روستایی شهرستان دارای آسفالت است، افزود: هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برای آّب و راه روستایی در بودجه امسال در نظر گرفته شده که باید از اعتبار برای حل مشکلات راه های بین مزارع و شبکه های آبرسانی روستایی بهره گرفته شود که تمامی این موارد نیاز به پیگیری مدیران دارد.

نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت اعلام کرد: اعتباراتی نیز به نام اسدآباد در بودجه ۹۳ وجود دارد که برای جذب آنها باید پیگیری های جدی صورت گیرد.

button print grnw20 کارخانه کنستانتره اسدآباد اردیبهشت ماه امسال افتتاح می‌شود