سه شنبه : ۶ خرداد ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» بازرگانی» بورس فلزات» فولاد » کاهش صادرات فولاد ترکیه
تاریخ انتشار شنبه ۱۶ شهریور ۹۲ - ۰۹:۳۵

کاهش صادرات فولاد ترکیه

به گزارش مرکز خدمات فولاد ایران، وضعیت سیاسی اقتصادی و بررسی های آنتی دامپینگ محصولات ترکیه از جانب برخی کشورها تأثیراتی منفی بر صنعت فولاد ترکیه داشته است.

در ماه آگوست سال جاری ترکیه یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن محصولات فولادی صادر نموده که ۱۱٫۲ درصد نسبت به ماه جولای و ۲۵٫۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت داشته است مجموع درآمد صادراتی نیز ۹۵۳ میلیون دلار بوده که ۱۳٫۴ درصد نسبت به جولای و ۲۵٫۳ درصد نسبت به آگوست سال گذشته افت داشت.

خاورمیانه همچنان بزرگ‌ترین مقصد صادراتی محصولات فولادی ترکیه بود و ۵۹۱ هزار تن فولاد در آگوست خریداری نمود. پس از آن اتحادیه اروپا و افریقای شمالی با ۱۵۶ هزار تن و ۱۴۵ هزار تن قرار داشتند.

در ۸ ماه نخست سال نیز ترکیه ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد صادر کرده که ۵ درصد نسبت به ۸ ماهه نخست سال ۲۰۱۲ افت داشت. درآمد صادراتی در این مدت نیز ۹ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار بوده که ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

همچنین در این ۸ ماه خاورمیانه ۵ میلیون و ۳۲۰ هزار تن، اتحادیه اروپا یک میلیون و ۹۲۰ هزار تن و افریقای شمالی یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن فولاد از ترکیه خریداری نمودند.

button print grnw20 کاهش صادرات فولاد ترکیه