چهارشنبه : ۱۸ تیر ۱۳۹۹

خانه» آخرین اخبار» بازرگانی » کاهش متوسط زمان توقف کالا در گمرک به ۲۰ روز کاهش متوسط زمان توقف کالا در گمرک به ۲۰ روز
تاریخ انتشار پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۳ - ۰۹:۵۸

کاهش متوسط زمان توقف کالا در گمرک به ۲۰ روز کاهش متوسط زمان توقف کالا در گمرک به ۲۰ روز

محمود بهشتیان، با اشاره به بسته سیاستی حمایتی صادرات و واردات اظهار داشت: کالاهای صادراتی اکنون الزامی برای ارزیابی ندارند و کارشناس در محل تولید کالا ارزیابی را صورت می‌دهد و با پلمپ کردن آن توقف و زمان را کاهش بدهد

وی ادامه داد: تفاهماتی با سازمان استاندارد شده که منجر به کاهش زمان توقف کالای صادراتی در گمرک می‌شود و استاندارد بررسی نمی‌کند.
مشاور رئیس کل گمرک ایران با بیان اینکه در حال حاضر تسهیلات ضمانت‌نامه‌ای کمتر انجام می شود، تصریح کرد: نزدیک به ۱۲ قلم کالا مشمول عوارض است که ضمانت‌نامه ۳ ماه یا ۶ ماه برای این عوارض وضع می‌شود.
بهشتیان ادامه داد: اظهار از راه دور در امر صادرات و واردات است و به کاهش فرایند بروکراسی‌های اداری، زمان، هزینه، تبانی و فساد کمک می‌کند.
به گفته مشاور رئیس کل گمرک، تمام فرایندهای گمرک مورد بازبینی قرار خواهد گرفت تا بتوان شرایط را برای صادرات و واردات تسهیل کرد و در عین حال دقت در کار را با سامانه‌های جدید افزایش داد.
وی ادامه داد: اکنون در بخش صادرات گفته می‌شود ۲۰ روز میانگین زمانی توقف کالا در گمرک است و البته دستگاه‌های مختلفی باید در این راستا وظیفه دارند که کالاها را بررسی کنند.
بهشتیان تاکید کرد:‌باید ضوابط دستگاه‌ها در گمرک احصا شود و باید برای تجمیع وظایف دستگاه‌ها پیشنهاداتی ارائه کرد.
به گزارش فارس، مشاور رئیس کل گمرک با اشاره به اینکه با وجود تلاش‌ها اما باز هم زمان توقف کالا در گمرک زیاد است، بیان داشت:‌ اکنون برای واردات از ۳۰ روز توقف کالا به ۲۰ روز رسیده است.
وی در خصوص حذف بیشتر سفارش کالا نیز عنوان کرد:‌ این موضوع نیاز به قانون دارد زیرا طبق ماده ۸ قانون مقررات و صادرات و واردات اصلاح شود تا بتوان آن را حذف کرد.
بهشتیان افزود: مسئول حذف این فرایند سازمان توسعه تجارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است

button print grnw20  کاهش متوسط زمان توقف کالا در گمرک به ۲۰ روز کاهش متوسط زمان توقف کالا در گمرک به ۲۰ روز