سه شنبه : ۶ خرداد ۱۳۹۹

تاریخ انتشار شنبه ۱ تیر ۹۲ - ۱۰:۴۴

یک هفته، یک نگاه

براساس این گزارش سهام شرکت های ایران ترانسفو، صنایع شیمیایی ایران و صنعتی دریایی ایران نقدشونده ترین سهام بورس شناخته شدند و در مقابل بیمه کارآفرین و نیز شرکت های بیسکویت گرجی و روز دارو در انتهای جدول رتبه بندی از نظر رتبه نقدشوندگی جای گرفتند.

بازار سهام معاملات این هفته خود را با رشد قیمت ها و شاخص کل به پایان رسانید، بطوریکه شاخص کل با افزایش حدود هفت درصدی از محدوده ۴۵ هزار و ۶۷۱ واحدی در ابتدای هفته جاری در ایستگاه ۴۸ هزار و ۹۱۶ واحدی در آخرین روز معاملاتی ایستاد.
براساس گزارش بورس نیوز، در میان صنایع مختلف صنعت سایر مالی توانست بازدهی مثبت ۱۸٫۸۵ درصدی را به دست آورد و درصدر صنایع پربازده قرار گیرد.

بعد از آن دو صنعت پیمانکاری صنعتی و استخراج نفت به جز کشف نیز در جایگاه بعدی قرار گرفتند و به ترتیب بازدهی مثبت بیش از ۱۵ و ۱۴درصدی را کسب کردند.

این در حالی است که صنعت زراعت با تحقق بازدهی منفی ۴٫۷۸ درصدی در رقابت با سایر صنایع برای کسب بازدهی مثبت جا ماند و به عنوان کم بازده ترین صنعت بورس شناخته شد.

صنایع لاستیک و پلاستیک و نیز سایر حمل و نقل به ترتیب بازدهی منفی ۰٫۹۷ و ۰٫۹۱ درصدی را به دست آوردند و رتبه دوم و سوم کم بازده ترین صنایع را به خود اختصاص دادند.

براساس اطلاعات موجود شرکت سیمان شاهرود بازدهی مثبت حدود ۴۸ درصدی را به دست آورد و عنوان پربازده ترین سهم طی هفته جاری را از آن خود کرد.

به دنبال آن شرکت های گلتاش و کاشی الوند به ترتیب با تحقق بازدهی مثبت بیش از ۴۴ و ۴۰ درصدی در جایگاه های بعدی از نظر پربازده ترین سهام قرار گرفتند.

اما در مقابل شرکت سیمان کردستان بازدهی منفی ۹٫۸ درصدی را به دست آورد و به عنوان کم بازده ترین سهم بازار معاملات این هفته مطرح شد و شرکت های رهشاد سپاهان و سیمان شمال در پی تحقق بازدهی منفی بیش از ۹ و هشت درصدی رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص داد.

براساس این گزارش سهام شرکت های ایران ترانسفو، صنایع شیمیایی ایران و صنعتی دریایی ایران نقدشونده ترین سهام بورس شناخته شدند و در مقابل بیمه کارآفرین و نیز شرکت های بیسکویت گرجی و روز دارو در انتهای جدول رتبه بندی از نظر رتبه نقدشوندگی جای گرفتند.

معاملات این هفته تالار شیشه ای در حالی به کار خود خاتمه داد که ۲۶۹ نماد بازدهی مثبت را برای سهامداران خود به ارمغان آوردند، سه نماد بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی به کار خود پایان دادند و در نهایت مابقی نمادها یعنی ۵۳ نماد با تحقق بازدهی منفی همراه شدند.

در پایان این گزارش می افزاید، ۵۷ هزار و ۲۳۲ کد معاملاتی با جا به جایی بالغ بر چهار میلیارد و ۹۱۸ میلیون سهم طی ۲۷۱ هزار و ۳۷ دفعه معامله، حجم معاملاتی به ارزش ۱۷ هزار و ۱۱۱ میلیارد ریال را رقم زدند و در میان تمام شرکت های فعال معاملات هفته جاری، سهام شرکت ملی صنایع مس ایران با جابه جایی یک میلیارد و ۷۵۱ میلیون سهم به عنوان پرگردش ترین سهم بازار و سهام شرکت بیسکویت گرجی به عنوان کم گردش ترین سهم بورس مطرح شد.

button print grnw20 یک هفته، یک نگاه