جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» آلومینیوم » آخرین وضعیت پروژه آندسازی ایرالکو
تاریخ انتشار چهارشنبه ۱ مرداد ۹۳ - ۱۳:۵۳

آخرین وضعیت پروژه آندسازی ایرالکو

 

 download 8 آخرين وضعيت پروژه آندسازي ايرالكو

رئیس هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) گفت: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به منظور شتاب در طرحهای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه‌گذاری شد.

 ‌داریوش پاک بین افزود: پروژه آندسازی ایرالکو یکی از حیاتی ترین طرحهای صنعت آلومینیوم کشور است که تولید انبوه آن تامین کننده نیازهای مرتبط با صنعت آلومینیوم خواهد بود.

وی یادآورشد: حجم اولیه سرمایه‌گذاری در این طرح با مشارکت ایرالکو و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تامین و هم اینک سهم مشارکت ایرالکو یک هزار میلیارد ریال است.

پاک بین با بیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح سالانه ۱۰۰ هزار تن آند در اراک تولید می‌شود، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا سه سال آینده عملیات اجرایی ساخت واحد آندسازی ایرالکو به اتمام برسد که این مهم یکی از موفقیتهای شرکت در پیگیری طرحهای توسعه‌ای است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آلومینیوم ایران به اتوماسیون خط ۳ کارگاه احیای ایرالکو اشاره کرد و گفت: جایگاههای نصب این دیگهای جدید آماده و برخی تجهیزات موردنیاز نیز از کمرگ ترخیص شده که پیش‌بینی می‌شود نیمه اول مهرماه امسال در مدار قرار گیرد.

پاک بین افزود: برای نخستین بار حسابهای مالی شرکت در اراک متمرکز شده که این اقدام نیز در راستای توسعه رونق اقتصادی کلانشهر اراک انجام شده است.

شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در سال ۱۳۵۱ با دو خط تولید به ظرفیت ۴۵ هزار تن در سال در اراک آغاز به کار کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر، ظرفیت تولید این فلز به ۱۲۰ هزار تن در سال رسید که محصولات متنوع شامل انواع شمش تی بار، هزار پوندی، آلیاژهای ریخته گری، بیلت و اسلب را شامل می‌شود.

عملیات اجرایی طرح توسعه ایرالکو با فناوری ۲۰۰ کیلو آمپر نیز در سال ۱۳۸۱ با هدف حفظ راهکارهای زیست محیطی آغاز و در سال ۱۳۸۶ نیز به بهره‌برداری رسید.

تولیدات شرکت ایرالکو خوراک ۱۱ هزار واحد کارگاهی زیردستی با بیش از ۲۵۰ هزار نفر کارگر را تامین می‌کند.

button print grnw20 آخرين وضعيت پروژه آندسازي ايرالكو