دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» مس » افزایش ۱۱ درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان دی
تاریخ انتشار دوشنبه ۲۵ بهمن ۹۵ - ۱۲:۰۶

افزایش ۱۱ درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان دی

تولید کنسانتره مس کشور در ۱۰ ماه منتهی به پایان دی ماه سال جاری در مجموع ۱۱ درصد افزایش یافت. در این مدت تولید مس کاتد نیز با رشد ۳درصدی همراه شد.
افزایش ۱۱ درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان دی
شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل مجتمع «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان دی ۹۵ ، در مجموع ۸۹۵ هزار و ۵۰ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸۰۴ هزار و ۷۳۴ تن بود. همچنین تولید ۱۰ ماهه امسال ۲ درصد بالاتر از هدف برنامه را محقق کرده است.

میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در دی ماه نیز برابر ۸۹ هزار و ۹۸۷ تن بود که ۱۰۰ درصد هدف برنامه را محقق کرد.

از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۱۸۹ هزار و ۶۶۰ تن «مس آند» و ۱۵۷ هزار و ۳۶۰ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل تولید آند با ۴ درصد کاهش مواجه بود اما تولید کاتد ۳ درصد رشد داشت. میزان تولید این محصولات (مس آند و مس کاتد) در دی ماه نیز به ترتیب برابر با ۱۷ هزار و ۹۱۸ تن و ۱۵ هزار و ۵۵۷ تن بود.

همچنین طی ۱۰ ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۴۹۵۴ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۹۶۶ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تولید کنسانتره مولیبدن مجتمع سرچشمه ۵ درصد کاهش داشت اما تولید مولیبدن مس سونگون ۷۱ درصد افزایش نشان داد.

سه مجتمع مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک در ۱۰ ماهه سال جاری، در مجموع ۴۰ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۵۶۲ تن سنگ سولفیدی تولید کردند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با ۱۰ درصد افزایش همراه بود ضمن اینکه ۵ درصد بالاتر از هدف برنامه پیش بینی شده را هم محقق کرد.

همچنین سه مجتمع یاد شده در یک ماه دی امسال ۴ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۱۵۰ تن سنگ سولفیدی تولید کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش داشت ضمن اینکه ۴ درصد بالاتر از هدف برنامه پیش بینی شده را محقق کرد.

button print grnw20 افزایش ۱۱ درصدی تولید کنسانتره مس تا پایان دی