دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» اقتصادی» مس » افزایش ۱۰ درصدی تولید کنسانتره مس
تاریخ انتشار چهارشنبه ۱۸ اسفند ۹۵ - ۰۸:۲۵

افزایش ۱۰ درصدی تولید کنسانتره مس

میزان تولید کنسانتره مس کشور طی ۱۱ ماهه سال ۹۵ با رشد ۱۰ درصدی مواجه شد.
شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه، ۹۸۲ هزار و ۹۵ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸۹۳ هزار و ۸۳۹ تن بود.
میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در بهمن ماه، ۸۷ هزار و ۴۵ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۹ هزار و ۱۰۴ تن)، ۲ درصد کاهش نشان می دهد.
از ابتدای فروردین تا پایان بهمن امسال، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۲۰۷ هزار و ۷۵۰ تن «مس آند» و ۱۷۳ هزار و ۴ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۳ درصد کاهش و حدود یک درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید این محصولات ( مس آند و مس کاتد) طی بهمن ماه نیز به ترتیب ۱۸ هزار و ۹۰ تن و ۱۵ هزار و ۶۴۴ تن بود.
همچنین طی ۱۱ ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۵۴۱۹ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۱۰۶۵ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۵۶۵۴ تن کنسانتره مولیبدن و ۶۲۷ تن مولیبدن)، به ترتیب ۴ درصد کاهش و ۷۰ رشد نشان می دهد.
مجتمع های مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی ۱۱ ماهه امسال، ۴۴ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۴۷ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۰ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۲۶۳ تن بود که حاکی از افزایش ۹ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در بهمن ماه نیز ۳ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۴۸۴ تن اعلام شد که حاکی از رشد یک درصدی تولید این محصول در ماه یاد شده است.

button print grnw20 افزایش 10 درصدی تولید کنسانتره مس