جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» فولاد » امضای سه قرارداد و توافق‌نامه فولادی بین ایران و ایتالیا
تاریخ انتشار یکشنبه ۲۹ فروردین ۹۵ - ۱۵:۱۳

امضای سه قرارداد و توافق‌نامه فولادی بین ایران و ایتالیا

نخست وزیر ایتالیا در حالی امروز به همراه هیات اقتصادی این کشور در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران حضور یافت که در جریان این حضور، تعدادی قرارداد، تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه نیز بین شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی به امضا رسید.

سه مورد از قراردادها و تفاهم‌نامه‌های امضا شده بین شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی نیز مربوط به حوزه فولاد و احداث نیروگاه بود.

براین اساس شرکت فولاد مبارکه اصفهان تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت مارچگالیا ایتالیا در خصوص فروش محصولات این شرکت به طرف ایتالیایی امضا کرد. این تفاهم‌نامه بین بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان و آنتونیو مارچگالیا مدیرعامل شرکت مارچگالیا امضا شد.

همچنین قرارداد تامین تجهیزات فنی و خدمات به منظور احداث واحد فولادسازی ۱٫۵ میلیون تنی به ارزش ۳۵۰ میلیون یورو بین شرکت فولاد بوتیای ایرانیان (زیرمجموعه میدکو) و شرکت دانیلی ایتالیا امضا شد. این قرارداد بین خسروی‌راد مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان و جیانپدرو بندتی مدیرعامل شرکت دانیلی امضا شد.

ضمن اینکه قرارداد احداث یک نیروگاه برق ۴۵۰ مگاواتی نیز در استان کرمان به ارزش ۲۳۷ میلیون یورو بین شرکت فولاد بوتیای ایرانیان و شرکت فاتا ایتالیا به امضا رسید. این قرارداد هم بین خسروی‌راد مدیرعامل فولاد بوتیای ایرانیان و آندره‌آ لومباردی مدیرعامل فاتا به امضا رسید.

همچنین در جریان دیدار و نشست هیات اقتصادی ایتالیا در اتاق ایران جمع زیادی از فعالان حوزه‌های مرتبط با صنایع معدنی به ویژه فولاد نیز حضور داشتند که از آن جمله می‌توان به فریال مستوفی و سیدرضا قطب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت کارون دز دشت، رضا اشرف سمنانی مشاور مدیرعامل میدکو، محمدرضا نیکوسخن مدیر بازاریابی و امور بین‌الملل شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک)، حمید طارمی مدیرعامل شرکت رسپینا صنعت، علی محمد ابویی رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی و … اشاره کرد.

button print grnw20 امضای سه قرارداد و توافق‌نامه فولادی بین ایران و ایتالیا