جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» معدن » اولویتهای سرمایه گذاری معدنی ایران اعلام شد+جدول
تاریخ انتشار دوشنبه ۳۰ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۰

اولویتهای سرمایه گذاری معدنی ایران اعلام شد+جدول

 

Picture.000034.6 300x197 اولویتهای سرمایه گذاری معدنی ایران اعلام شد+جدول

 این اولویتها به تفکیک گروه های صنعتی و معدنی اعلام و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

براین اساس اولویتهای سرمایه گذاری در سال جاری به طور کلی شامل ۲۱۵ مورد است که در بخشهای اکتشاف ۴ مورد، استخراج ۲ مورد، فلزات و مصنوعات فلزی ۲۱ مورد، کانی غیرفلزی ۳۷ مورد، پتروشیمی ۱۹ مورد، شیمیایی ۶ مورد، پلیمری ۲۰ مورد، سلولزی ۱۵ مورد، غذایی ۵ مورد، دارویی ۷ مورد، نساجی و پوشاک ۱۱ مورد، برق و الکترونیک ۵ مورد، ماشین سازی و تجهیزات ۱۳ مورد، تجهیزات پزشکی ۳۴ مورد و خودرو و نیرو محرکه ۱۵ مورد اعلام شده است .

علاوه بر رشته فعالیتهای اعلامی، توسعه واحدهای موجود که تولید آنها به میزان بیش از ۸۵ درصد ظرفیت اسمی بوده و نیز بیش از ۳۰ درصد محصولات خود را صادر کرده اند نیز در اولویتهای وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می شود.

منظور از اولویت گذاری به رشته فعالیتهای مندرج در فهرست اعلامی، پشتیبانی و حمایتهای بخشی حوزه اختیار این وزارت و پیشنهاد درخواست پشتیبانی توسط سایر دستگاه ها است.

سایر خدمات و پشتیبانی های موردنیاز سرمایه گذاران از طریق حوزه های مرتبط قابل پیگیری خواهد بود.

برای اطلاع از گروه ها، حوزه ها و جزئیات بیشتر اولویتهای سرمایه گذاری پورتال وزارت صنعت، معدن و تجارت به آدرس www.mimt.gov.ir در دسترس مراجعه کنندگان است.

همچنین علاقمندان سرمایه گذاری در کشور می توانند جهت طی فرآیند سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعتی و معدنی به درگاه اطلاعات و خدمات صنعت ، معدن و تجارت و یا سازمان صنعت، معدن و تجارت استانهای کل کشور و برای برخی رشته فعالیتهای مهم به حوزه ستادی وزارت مراجعه و مراحل کار را طی مسیر کنند.

فهرست اولویت های سرمایه گذاری در گروه اکتشاف معادن

فهرست اولویت های سرمایه گذاری در گروه کانی غیر فلزی

فهرست اولویت های سرمایه گذاری در گروه فلزات و مصنوعات فلزی

 

button print grnw20 اولویتهای سرمایه گذاری معدنی ایران اعلام شد+جدول