دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» نفت » ایران توانمندیهای خود را در حوزه نفت و گاز در اختیار کشورهای آفریقایی قرار می‌دهد
تاریخ انتشار سه شنبه ۳ آذر ۹۴ - ۱۵:۴۳

ایران توانمندیهای خود را در حوزه نفت و گاز در اختیار کشورهای آفریقایی قرار می‌دهد

 

  • رئیس جمهوری توسعه روابط را با کشورهای آفریقایی از جمله اولویتهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ایران توانمندیهای فراوانی در بخشهای فنی مهندسی و از جمله نفت و گاز دارد که می‌تواند آن را در اختیار کشورهای آفریقایی و بویژه نیجریه قرار دهد.
  • به گزارش شانا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، امروز (سه‌شنبه سوم آذرماه) در دیدار محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه گفت: تهران و ابوجا برای گسترش و تعمیق همکاریهای دوجانبه، ظرفیتهای فراوانی دارند که باید از آنها بویژه در دوره کنونی و فضای پساتحریم در جهت منافع دو دولت و ملت و منطقه، بیش از پیش بهره گرفت.

    وی توسعه روابط  رابا کشورهای آفریقایی از جمله اولویتهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ایران توانمندیهای فراوانی در بخشهای فنی مهندسی و از جمله نفت و گاز دارد که می‌تواند آنرا در اختیار کشورهای آفریقایی و بویژه نیجریه قرار دهد.

    رئیس جمهوری نیجریه نیز در این دیدار با تجلیل از برگزاری موفقیت آمیز سومین اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز گفت: نیجریه از پیشرفتهای ایران در عرصه های مختلف بویژه در بخش نفت و گاز اطلاع دارد و با توجه به برخورداری از منابع طبیعی، به دنبال استفاده از توانمندیهای ایران در این عرصه هاست.

    بوهاری، افزود: نیجریه برای روابط خود با جمهوری اسلامی ایران احترام و اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و به دنبال توسعه هر چه بیشتر این روابط است.

 

button print grnw20 ایران توانمندیهای خود را در حوزه نفت و گاز در اختیار کشورهای آفریقایی قرار می‌دهد