دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» سنگ آهن» معدن » بزرگترین معادن سنگ‌ آهن جهان معرفی شدند
تاریخ انتشار دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۳ - ۰۹:۱۰

بزرگترین معادن سنگ‌ آهن جهان معرفی شدند

پنج معدن از بزرگترین معادن سنگ آهن جهان در برزیل واقع هستند در حالی که شش معدن بزرگ دیگر در استرالیا و آفریقا هستند.

به گزارش مای استیل وب سایت ماینینگ تکنولوژی بزرگترین معادن سنگ آهن جهان را بر مبنای ارزیابی اخیر ذخایر ثابت شده و احتمالی آنها رده بندی کرده که به این ترتیب هستند:

کاراخاس برزیل

معدن کاراخاس متعلق به واله در ایالت پارا در شمال برزیل، بزرگترین معدن سنگ آهن جهان است که ۷٫۲۷ میلیارد تن ذخایر ثابت شده و احتمالی تا دسامبر سال ۲۰۱۲ داشته است.

کاراخاس یک فعالیت معدنکاری روباز است که ذخایر سنگ آهن سرا نورته، سرا سور و سرا لسته در منطقه کاراخاس را هدف می‌گیرد. این معدن تا سال ۲۰۱۲ دارای ۴٫۸۴ میلیارد تن ذخایر ثابت شده سنگ آهن با عیار ۶۶٫۷ درصد و ۲٫۴۳ میلیارد تن ذخایر احتمالی سنگ آهن با عیار ۶۶٫۶ درصد بوده و ۱۰۶٫۷ میلیون تن سنگ آهن در سال ۲۰۱۲ تولید کرد.

واله در حال اجرای یک پروژه توسعه ۱۹٫۶ میلیارد دلاری به نام پروژه سنگ آهن کاراخاس سرا سول اس ۱۱ دی است که شامل ساخت معدن جدیدی به نام سرا سول در مجتمع معدنکاری کاراخاس است. انتظار می‌رود تولید تجاری معدن جدید در سال ۲۰۱۶ آغاز شود و به حداکثر ظرفیت تولید سالانه ۹۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ برسد.

تصور می‌رود عمر کاراخاس تا سال ۲۰۶۵ قابل توسعه باشد.

سامارکو آلگریا برزیل

دومین معدن بزرگ سنگ آهن جهان در ایالت میناس گرایس در جنوب شرق برزیل واقع است که تا دسامبر سال ۲۰۱۲ دارای ۲٫۹۷ میلیارد تن ذخایر ثابت شده و احتمالی سنگ آهن بوده است.

سامارکو آلگریا یک فعالیت معدنی روباز است که شامل دو معدن روباز فعال آلگریای جنوبی و آلگریای شمالی است که از سال ۲۰۰۰ عملیاتی بوده اند. سامارکو یک سرمایه گذاری مشترک با سهم مساوی ۵۰-۵۰ میان بی اچ پی بیلیتون و واله است.

برآورد شده این معدن ۱٫۸۹ میلیارد تن ذخایر ثابت شده با عیار ۴۰٫۲ درصد و ۱٫۰۸ میلیارد تن ذخایر احتمالی سنگ آهن با عیار ۳۸٫۹ درصد تا پایان سال ۲۰۱۲ داشته است. تولید آن در سال ۲۰۱۲ به ۲۱٫۸ میلیون تن رسید و پیش بینی شده عمر این معدن تا سال ۲۰۵۳ ادامه داشته باشد.

button print grnw20 بزرگترین معادن سنگ‌ آهن جهان معرفی شدند