دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» نفت » تجمع اعتراض آمیز مردم خارک نسبت به عملکرد ضعیف وزارت نفت در این جزیره نفتی+ تصویر
تاریخ انتشار شنبه ۱۶ آبان ۹۴ - ۱۶:۳۴

تجمع اعتراض آمیز مردم خارک نسبت به عملکرد ضعیف وزارت نفت در این جزیره نفتی+ تصویر

آنها معتقدند که اگر مجموعه نفت در این جزیره امکانات ویژه ای به پرسنل خود می دهد در یک طراز مساوی باید ساکنین محلی این جزیره نیز در نظر بگیرد تا شائبه ایجاد تبعیض در اذهان وارد نگردد.

تحصن مردم خارگ در حالی سومین روز خود را پشت سر می گذارد که خبرهای دریافتی از افزایش تجمع‌کنندگان در مقابل بخشداری خارگ و اضافه شدن بازاریان به تجمع کنندگان همراه شده است.
بر اساس این گزارش ؛ آنها در حالی که پلاکاردهایی با مضامینی مانند “نبود پرواز برای انتقال بیماران به بوشهر” ، “بیکاری جوانان جویای کار”، “اجرایی نشدن مصوبات دولت های گذشته برای ارتقا خدمات رسانی به خارگی ها” و “توقف برخی از پروژه های عام المنفعه نظیر استخر خارگ” ، حق اشتغال جوانان بومی در دست داشتند به سیاست ها و وعده های داده شده توسط دولت به این جزیره که تاکنون عملی نشده است معترض بودند.

این تحصن که پس از انقلاب برای اولین بار انجام می شود نشان می دهد که آستانه صبر مردم خارگ برای وعده های عملی نشده دولت در این جزیره درخصوص عدم خدمات‌دهی مطلوب از سوی مجموعه نفت و عدم اجرایی شدن مصوبات دولت لبریز شده است و انها خواستار مداخله مدیر ارشد استان برای عملی شدن مشکلات گسترده این جزیره نفتی و بزرگترین پایانه صادراتی نفتی کشور هستند.

تجمع‌کنندگان که در مقابل بخشداری این بندر گردآمده بودند از قشرهای مختلف و شیعه و سنی هستند که نمازهای یومیه را نیز به جماعت برگزار می کنند.

گفته می شود مشکلاتی از قبیل ایاب و ذهاب، اورژانس هوایی، بهداشت و درمان، آب، برق و گاز، اسناد مالکیت و پروژه استخر از مهمتنرین مطالباتی است که تاکنون با وجود قول های فراوان مسئولان دولتی بر زمین مانده است .
آنها معتقدند که اگر مجموعه نفت در این جزیره امکانات ویژه ای به پرسنل خود می دهد در یک طراز مساوی باید ساکنین محلی این جزیره نیز در نظر بگیرد تا شائبه ایجاد تبعیض در اذهان وارد نگردد.
ایجاد اورژانس هوایی، برقراری خط پروازی اهواز- خارگ- بوشهر و انجام پروژه‌های پیوست فرهنگی بخشی از تعهداتی بوده که وزارت نفت موظف به انجام آن در این جزیره بوده که تاکنون اجرای نشده یا پس از اجرا در مدت زمانی کوتاه قطع شده است.اما یا خدمات را قطع کرده یا اصلاً اجرایی نشده است.
گفتنی است با حضور بخشدار ویژه خارگ در بین معترضین تجمع دقایقی پیش پایان یافت اما معترضین اعلام کردند که تا ۷۲ ساعت دیگر منتظر حضور استاندار بوشهر در بین خود برای اعلام دیدگاه هایشان هستند و در صورت حاضر نشدن استاندار مجدد دست به تجمع در مقابل بخشداری می زنند .
شایان ذکر است روز گذشته نماینده بوشهر ، گناوه و دیلم در نطق میان دستور خود در مجلس شورای اسلامی با مخاطب قرار دادن رئیس جمهور خواستار توجه دولت به رفع مشکلات مردم خارگ شد.

 

1883037 تجمع اعتراض آمیز مردم خارک نسبت به عملکرد ضعیف وزارت نفت در این جزیره نفتی+ تصویر

 

7733 214 تجمع اعتراض آمیز مردم خارک نسبت به عملکرد ضعیف وزارت نفت در این جزیره نفتی+ تصویر

button print grnw20 تجمع اعتراض آمیز مردم خارک نسبت به عملکرد ضعیف وزارت نفت در این جزیره نفتی+ تصویر