دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» آلومینیوم » تکذیب افزایش قیمت آلومینیوم در بورس کالا توسط سندیکا
تاریخ انتشار سه شنبه ۲۱ خرداد ۹۲ - ۱۳:۳۹

تکذیب افزایش قیمت آلومینیوم در بورس کالا توسط سندیکا

به گزارش مای استیل : با توجه به اینکه قیمت‌های آلومینیوم در این چند ماه از فرمول پیشنهادی سندیکای صنایع آلومینیوم پیروی می‌کرد شاهد بودیم که قیمت‌های آلومینیوم به حد معقولی رسیده بود.


این فرمول مورد توافق شرکت‌های مادر صنعت آلومینیوم یعنی ایرالکو و المهدی هرمزال قرار گرفته بود و مقرر شده بود تا پایان اردیبهشت‌ماه با توجه به آن عرضه‌های خود را انجام دهند.
فردا ۲۴ اردیبهشت جلسه‌ای با حضور نمایندگان ایرالکو، المهدی هرمزال، وزارت صنعت معدن و تجارت، نمایندگان سندیکای صنایع آلومینیوم (آقای مهندس حشمتی و گودرزی) و نمایندگان ستاد تنظیم بازار برگزار می‌گردد و برای تعیین قیمت جدید بحث و تبادل‌نظر می‌شود.
با توجه به اینکه فرمول منطقی سندیکا مورد تأیید قرار گرفته بود به احتمال زیاد مجدداً همین فرمول اعمال خواهد شد.
به گفته حاج صباغ اخیراً شایعاتی در بازار منتشر شده است که سندیکای صنایع آلومینیوم موافق افزایش قیمت در بورس است که سندیکا به شدت این شایعه را تکذیب می‌نماید. حاج ثانی ادامه داد: قرار نیست که برخی تولیدکنندگان شمش با توجه به قیمت تمام‌شده خودشان قیمت آلومینیوم را تعیین کنند و این مسلماً منطقی نیست که سود و بهره وام‌ها و بدهی‌های گذشته به قیمت تمام‌شده آلومینیوم اضافه شود و مصرف‌کننده تاوان آن را بپردازد.
بنابراین ما با هرگونه تغییر در فرمول و افزایش قیمت آلومینیوم شدیداً مخالفت می‌کنیم.

button print grnw20 تكذيب افزايش قيمت آلومينيوم در بورس كالا توسط سنديكا