جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» سنگ آهن» فولاد» معدن » حمل ریلی ۲۷ میلیون تن سنگ آهن و فولاد در سال جاری
تاریخ انتشار چهارشنبه ۸ دی ۹۵ - ۰۸:۲۷

حمل ریلی ۲۷ میلیون تن سنگ آهن و فولاد در سال جاری

قائم مقام معاونت بهره‌برداری سیر و حرکت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: تا پایان سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۹ میلیون تن حمل ریلی انجام شود.

ابراهیم محمدی امروز در نشست بررسی چالش‌ها و فرصت‌های حمل و نقل در بخش معدن کشور افزود: میزان حمل انجام شده در سال ۹۲، ۳۳ میلیون تن بود که این رقم تا پایان امسال به ۳۹ میلیون تن می‌رسد. البته سهم سنگ‌آهن و محصولات فولادی در این موضوع ۲۷ میلیون تن تا پایان سال پیش‌بینی شده است.

به گفته وی، برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد باید ۱۰۴ میلیون تن ماده اولیه حمل شود و سهم راه‌آهن در این میزان باید به ۶۰ درصد برسد. تحقق این هدف نیازمند اجرایی شدن برخی الزامات از جمله اصلاح قوانین است.

قائم مقام معاونت بهره‌برداری سیر و حرکت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: کشور به دنبال توسعه شبکه ریلی برای ارائه خدمات به اقتصاد کشور است. در این رابطه دولت یازدهم اقدامات خوبی انجام داده و امید است که این اقدامات ادامه پیدا کند.

محمدی با اشاره به کمبود بودجه برای تامین نیاز‌ها افزود: دولت نمی‌تواند اعتبارات لازم را تامین کند، یکی از پیشنهادات ما درباره تامین این اعتبارات اخذ عوارض از واردات و مصرف فولاد خام است.

button print grnw20 حمل ریلی ۲۷ میلیون تن سنگ آهن و فولاد در سال جاری