دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» بررسی هفتگی» فولاد» معدن » خلاصه هفتگی بازار فولاد چین (۱۱تا ۱۵ آذر)
تاریخ انتشار یکشنبه ۱۷ آذر ۹۲ - ۱۱:۳۱

خلاصه هفتگی بازار فولاد چین (۱۱تا ۱۵ آذر)

قیمت های فولاد چین در این هفته روند صعودی پیدا کرد و محصولات میله ای وضعیت بهتری نسبت به بقیه داشتند. اما این روند رو به بالا تا اواسط هفته بیشتر دوام نداشت. چرا که بازار معاملات آتی و تجارت الکترونیک در آخر این هفته رو به ضعف گذاشت .

trans خلاصه هفتگی بازار فولاد چین (11تا 15 آذر)

تحقیق HSBC در دوشنبه گذشته نشان داد که در بازار داخلی شاخص مدیران خرید چین (PMI) اکه ۵۰٫۴ پیش بینی می شد به ۵۰٫۸ رسید. و این عدد ۰٫۱ از ۵٫۹ ماه اکتبر کمتر بود. PMI نهایی HSBC‌ یک روز پس از اعلامیه دفتر آمار چین که منتشر شد که گفته بود PMI تولید نوامبر کشور بدون تغییر نسبت به اکتبر روی ۵۱٫۴ ایستاد که طی ۱۸ ماه گذشته در بالاترین سطح بوده است. سازمان خدمات معاملات جهانی روز پنج شنبه اعلام کرد یوآن چین در ماه اکتبر از یورو پیشی گرفت و دومین ارز کاربردی در معاملات شناخته شد.

در سطح جهانی سرعت رشد اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه آخر سال سریع تر از ابتدای سال اعلام شد. تولید ناخالص داخلی (GDP) که بزرگترین معیار تولید کالا یا خدمات در یک اقتصاد می باشد، به نرخ ۳٫۶٪ رسید، در حالی که ۲٫۸٪ پیش بینی شده بود.

در تاریخ ۱۵ آذر شاخص مای استیل چین (myspic)  بر ۱۲۹٫۱۵  ایستاد که ۰٫۳۳٪ نسبت به هفته پیش افزایش داشت. زیر شاخص ورق های فولادی نیز با ۰٫۱۵٪ به  ۱۱۴٫۶۲  رسید.

button print grnw20 خلاصه هفتگی بازار فولاد چین (11تا 15 آذر)