دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» آلومینیوم » دوهزارو ۵۰۰ میلیارد ریال برای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه گذاری شد
تاریخ انتشار چهارشنبه ۱ مرداد ۹۳ - ۱۲:۳۴

دوهزارو ۵۰۰ میلیارد ریال برای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه گذاری شد

download 15 دوهزارو 500 میلیارد ریال برای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه گذاری شد

 رییس هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران گفت: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به منظور شتاب در طرحهای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه گذاری شد.

ˈداریوش پاک بینˈ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پروژه آند سازی ایرالکو یکی از حیاتی ترین طرحهای صنعت آلومینیوم کشور است که تولید انبوه آن تامین کننده نیازهای مرتبط با صنعت آلومینیوم خواهد بود.

وی یادآورشد: حجم اولیه سرمایه گذاری در این طرح با مشارکت ایرالکو و سرمایه گذاران بخش خصوصی تامین و هم اینک سهم مشارکت ایرالکو یک هزار میلیارد ریال است.

پاک بین با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح سالانه ۱۰۰ هزار تن آند در اراک تولید می شود، افزود: پیش بینی می شود تا سه سال آینده عملیات اجرایی ساخت واحد آند سازی ایرالکو به اتمام برسد که این مهم یکی از موفقیت های شرکت در پیگیری طرحهای توسعه ای است.

رییس هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران به اتوماسیون خط ۳ کارگاه احیای ایرالکو اشاره کرد و گفت: جایگاههای نصب این دیگ های جدید آماده و برخی تجهیزات مورد نیاز نیز از کمرگ ترخیص شده که پیس بینی می شود نیمه اول مهرماه امسال در مدار قرار گیرد.

پاک بین افزود: برای نخستین بار حسابهای مالی شرکت در اراک متمرکز شده که این اقدام نیز در راستای توسعه رونق اقتصادی کلانشهر اراک انجام شده است.

شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در سال ۱۳۵۱ با دو خط تولید به ظرفیت ۴۵ هزار تن در سال در اراک آغاز به کار کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر، ظرفیت تولید این فلز به ۱۲۰ هزار تن در سال رسید که محصولات متنوع شامل انواع شمش تی بار، هزار پوندی، آلیاژهای ریخته گری، بیلت و اسلب را شامل می شود.

عملیات اجرایی طرح توسعه ایرالکو با فناوری ۲۰۰ کیلو آمپر نیز در سال ۱۳۸۱ با هدف حفظ راهکارهای زیست محیطی آغاز و در سال ۱۳۸۶ نیز به بهره برداری رسید.

تولیدات شرکت ایرالکو خوراک ۱۱ هزار واحد کارگاهی زیردستی با بیش از ۲۵۰ هزار نفر کارگر را تامین می کند.

button print grnw20 دوهزارو 500 میلیارد ریال برای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه گذاری شد