پنج شنبه : ۳ تیر ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» معدن » دیدار رییس سازمان توسعه تجارت با وزیر معادن و فلزات نیجریه
تاریخ انتشار چهارشنبه ۵ تیر ۹۲ - ۰۸:۵۰

دیدار رییس سازمان توسعه تجارت با وزیر معادن و فلزات نیجریه

به گزارش مای استیل – حمید صافدل معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که برای شرکت در اجلاس وزرای تجارت کشورهای دی هشت به ابوجا پایتخت نیجریه سفر کرده است، روز گذشته با وزیر معادن و فلزات نیجریه ملاقات کرد.


به گزارش مای استیل  در این ملاقات صافدل با اشاره به برگزاری چهار دوره کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور و با توجه به همکاری های معدنی و صنایع معدنی دو کشور، خواستار همکاری و عملیاتی نمودن ظرفیت های مورد نظر شد.
وی با اشاره به جایگاه ایران در تولید برخی از منابع معدنی، و فراورده های آن، از جمله مس، سیمان، استخراج سنگهای تزیینی در دنیا و بزرگترین تولید کننده سرب و روی در خاورمیانه، آمادگی کشورمان را جهت انتقال دانش و تکنولوزی به کشور نیجریه اعلام کرد.
سپس “سادا” وزیر معاون و فلزات نیجریه ضمن استقبال از گسترش همکاریهای دوجانبه در زمینه معادن و فلزات با ایران، خواستار حضور فعالان اقتصادی مرتبط با معادن و فلزات در نیجریه شد و آمادگی وزارتخانه را برای امضای یادداشت تفاهم همکاری با همتای ایرانی خود اعلام کرد.
حمید صافدل از “سادا” جهت بازدید از ظرفیتها و توانمندیهای کشورمان و بررسی زمینه های همکاری دوجانبه، دعوت بعمل آورد .
همچنین دو طرف تمایل خود را برای برگزاری نمایشگاههای تخصصی مشترک در زمینه معادن و فرآورده های معدنی اعلام کردند.
یادآور می شود کشور جمهوری فدرال نیجریه با جمعیت بیش از ۱۷۰ میلیون نفر، عضو گروه کشورهای در حال توسعه اسلامی موسوم به دی هشت بوده و علاوه بر نفت، و گاز، دارای منابع غنی معدنی بوده و زمینه های همکاری مشترک با کشورمان را دارد.

button print grnw20 ديدار رييس سازمان توسعه تجارت با وزير معادن و فلزات نيجريه