دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» آلومینیوم » روس‌ها طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب را تکمیل می‌کنند
تاریخ انتشار چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳ - ۱۱:۵۷

روس‌ها طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب را تکمیل می‌کنند

با امضای قراردادی بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت روسی STG طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب اجرایی می شود.

به گزارش مای استیل، این قرارداد به صورت EPC خواهد بود و روس ها در مدت سه تا چهار سال طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب را به بهره برداری می رسانند.

معاون وزیر و رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای قرارداد یاد شده گفت: طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت یکی از طرح های مهم ایمیدرو است و به طور حتم از آن حمایت های مالی خواهد کرد.

مهدی کرباسیان افزود: طرح مذکور مورد حمایت دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو است؛ لذا از طرف روسی انتظار این است که این طرح طبق برنامه زمانبندی و به خوبی اجرا شود.

وی تصریح کرد: بر اساس قوانین ایران، برای اجرای طرح ها باید به لحاظ تامین تجهیزات و همچنین در اجرا تا ۵۱ درصد از ظرفیت های ایرانی استفاده شود.

کرباسیان ادامه داد: معادن مشابه مانند این طرح در ایران فراوان وجود دارد و لذا به نظر می رسد با اجرای طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب بتوانیم طرح های مشابه دیگری را در اختیار شرکت روسی قرار دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به روابط خوب ایران و روسیه نیز اشاره کرد و با اشاره به ملاقات روسای جمهور ایران و روسیه و همچنین دیدار مقام های بلندپایه وزارت صنعت، معدن و تجارت با مقام های روسی گفت: روابط اقتصادی ایران و روسیه در یکی دو ماه آینده دچار تحول جدی خواهد شد.

مدیرفلزات غیرآهنی ایمیدرو نیز در این مراسم گزارشی از بازدید هیات روسی از پایلوت آذرشهر ارایه کرد.

مجید پورعطار گفت: با امضای این قرارداد ، طرف روسی طبق برنامه زمانبندی و بر اساس قرارداد، دانش فنی تولید آلومینا از نفلین سینت را به ایران انتقال خواهد داد.

وی افزود: بر اساس این قرارداد، ایران تضمین خواهد کرد که طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب را فقط با روس ها تکمیل کند و در مقابل نیز طرف روسی تضمین خواهد کرد که انتقال دانش فنی و تکنولوژی کارخانه را به ایران منتقل کند.

button print grnw20 روس‌ها طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب را تکمیل می‌کنند