جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس » سایه سنگین بزرگ‌ترین شرکت بورسی بر تالار شیشه‌ای
تاریخ انتشار دوشنبه ۸ دی ۹۳ - ۱۴:۵۱

سایه سنگین بزرگ‌ترین شرکت بورسی بر تالار شیشه‌ای

بورس اوراق بهادار تهران با تاثیر منفی هلدینگ خلیج فارس به مسیر نزولی خود ادامه داد و با افت ۲۰۰ واحدی شاخص مواجه شد.
بورس اوراق بهادار تهران که به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی در رکود قرار داشته و روزهای خوبی را تجربه نمی‌کند، در معاملات سومین روز هفته نیز به روند نزولی خود ادامه داد و با افت ۲۰۱ واحدی مواجه شد.
البته بازگشایی نماد هلدینگ خلیج فارس در روزهای گذشته و عدم تعدیل پیش بینی سود این شرکت موجب شد تا بزرگ ترین شرکت بورسی تاثیر منفی زیادی در افت شاخص داشته باشد به طوری که در معاملات امروز سعی شد تا با واسطه حقوقی‌ها اندکی از تاثیر منفی این شرکت بر شاخص کاسته شود. تا جایی که در معاملات امروز “فارس” به کمک حقوقی ها تا مثبت ۴ درصد هم افزایش پیدا کرد، اما در پایان معاملات امروز به روند منفی خود ادامه داد و تاثیر ۳۷ واحدی در افت شاخص گذاشت.
بر این اساس در ابتدای معاملات امروز شاخص بورس با صدرنشینی هلدینگ خلیج فارس افت ۳۰۰ واحدی را تجربه کرد. اما در نیمه معاملات این افت تا سطح ۱۰۰ واحد نیز کاهش یافت. مجددا شاخص بورس با تاثیر منفی شرکتها با افت ۲۰۱ واحدی مواجه شد و به کانال ۶۹ هزار و ۴۲۴ واحد رسید.
در معاملات امروز علاوه بر تاثیر ۳۷ واحدی هلدینگ خلیج فارس، بانک اقتصاد نوین، بانک صادرات، ایران خودرو، ملی مس، مپنا و گل گهر بیشترین تاثیر را در افت شاخص گذاشتند. در مقابل رشد قیمت شرکتهای چادرملو، ایران ترانسفو و فولاد مبارکه مانع از افت بیشتر بورس شدند.
در معاملات روز دوشنبه حجم معاملات به ۶۹۴ میلیون سهم رسید و ارزش معاملات هم از ۲۴۶ میلیارد تومان عبور کرد. با افت شاخص و روند نزولی قیمت ها ارزش بازار سرمایه نیز تا سطح ۳۱۳ هزار میلیارد تومان افت کرد.
button print grnw20 سایه سنگین بزرگ‌ترین شرکت بورسی بر تالار شیشه‌ای