پنج شنبه : ۳ تیر ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» بورس فلزات » شرکتهای عمده جهت مذاکره ظرفیت بیش از حد نشست خواهند داشت
تاریخ انتشار دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۲ - ۱۱:۰۶

شرکتهای عمده جهت مذاکره ظرفیت بیش از حد نشست خواهند داشت

به گزارش مای استیل : انجمن صنایع فلزات غیر آهنی چین (CNIA) تولید کنندگان پیشرو آلومینیوم و ادارات دولتی  را بر سر میز مذاکره کشانده تا در ارتباط با مشکل ظرفیت بیش از حد این صنعت به بحث بپردازند.

 این نشست، با حضور Chalco و Yunnan Aluminium و Shandong Nanshan Aluminium  و دیگران تشکیل شد وپیشنهاداتی مبنی بر اینکه چگونه این مشکل را مرتفع کنند  پشت درهای بسته ارائه گشت .

تصمیم گرفته شد که برای کنترل ظرفیت کلی‌ صنعت، اجرای قوانین دسترسی به صنعت و پیاده سازی یک سیاست قیمت دارای ضریب متغیر برق در دستور کار قرار بگیرد. یک مکانیسم جایگزینی و خروج برای ظرفیت آلومینیوم به همراه یک صندوق پرداخت غرامت برای آن دسته از شرکت‌های درگیر نیز لازم می‌باشد.

همچنین پیشنهاد شد که چین توسعه سیاست های مناسب برای گسترش استفاده از آلومینیوم در صنایع مختلف، از جمله برق قدرت، حمل و نقل و اسباب منزل را در پیش بگیرد.

بر اساس آمار CNIA هشتاد و نه شرکت (۴۶ درصد) از میان ۲۸۱ شرکت  تولید کننده بزرگ آلومینیوم متحمل زیان شدند و قیمت فروش آلومینیوم  کمتر از هزینه های تولید بود.

ظرفیت برنامه ریزی شده در حال اجرا در چین تقریبا ۴.۲ میلیون تن در سال است که ۴۸ % آن در شمال غرب کشور  و عمد‌تاً سین کینگ بوده است.

از ژانویه تا آوریل ۲۰۱۳، چین ۷ میلیون تن تولید الومینیم اولیه داشت که ۱۰.۲۴ % از مدت مشابه در سال قبل بیشتر بود.

منبع: پایگاه خبری فلزات چین

button print grnw20 شرکتهای عمده جهت مذاکره ظرفیت بیش از حد نشست خواهند داشت