جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس » صعود ۹۹۹ واحدی شاخص کل بورس
تاریخ انتشار شنبه ۱۳ تیر ۹۴ - ۱۴:۰۰

صعود ۹۹۹ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس و اوراق بهادار پس از افت اصلاحی روز چهارشنبه هفته گذشته با ۹۹۹ واحد رشد در ارتفاع ۶۵ هزار و ۸۴۰ واحدی ایستاد.

به گزارش روز شنبه  از واحد تحلیل کارگزاری صباجهاد، علاوه بر این تمام شاخص های بازار در روز جاری روند مثبت داشتند به نحوی که شاخص ۳۰ شرکت بزرگ ۵۹ واحد، آزاد شناور ۱۴۴۵واحد، بازار اول ۸۲۸ واحد، بازار دوم ۱۳۹۶ واحد و صنعت ۶۷۲ واحد رشد کردند.

در مجموع امروز شاخص قیمت (هم وزن) و شاخص کل (هم وزن) به ترتیب با ۸۸٫۲ و ۱۰۰٫۷واحد رشد به ۸,۷۶۹ و ۱۰,۰۱۶ واحد رسیدند. شاخص قیمت(وزنی- ارزشی) نیز در روز جاری ۴۱۲٫۶ واحد رشد را تجربه کرد.

همچنین در معاملات امروز ۱۳۶۱ میلیون سهم به ارزش ۲۸۰٫۴ میلیارد تومان در ۱۲۹,۸۱۱ دفعه داد و ستد شد که حدود ۱۰۷٫۵میلیارد تومان از ارزش معاملات امروز مربوط به سهام بانک صادرات و ایران خودرو بود.

در معاملات امروز نمادهای حکشتی با ۹۱ و وبملت با ۸۱ واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر نماگر بازار سرمایه داشتند.

بازار امروز در حالی به پایان رسید که در دقایق پایانی شاهد رشد قیمت بازار بودیم.

در معاملات امروز گروه بانک ها با ۸۴ میلیارد تومان، بیشترین معاملات را به خود اختصاص داد ضمن اینکه خودرو و سرمایه گذاری ها نیز با ۳۸٫۲و ۱۰٫۳ میلیارد تومان در جایگاه بعدی قرار گرفتند.

در پایان بازار نماد ورنا با ۱٫۵۷ میلیارد تومان و نماد فنوال با ۱٫۵۸ میلیارد تومان به ترتیب برترین تقاضا و عرضه را به خود اختصاص دادند.

در بازار آتی سهام در روز جاری همچنان شاهد عدم معاملات بودیم.

ارزش روز بازار نیز در پایان معاملات امروز بیش از ۲۸۶٫۵ هزار میلیارد تومان است.

button print grnw20 صعود 999 واحدی شاخص کل بورس