دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار » ضرورت ایجاد فرهنگ نوین سازمانی
تاریخ انتشار چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۳ - ۱۲:۲۸

ضرورت ایجاد فرهنگ نوین سازمانی

 مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: باید فرهنگ سازمانی تحول پیدا کند و به فرهنگی نوین تبدیل شود.
مهندس احمد مرادعلیزاده در همایش تبیین الگوی تعامل صندوق بازنشستگی با شرکت‌های تابعه تاکید کرد: اکنون در دهه پنجم فعالیت شرکت ملی مس قرار گرفته‌ایم و شرکت در دوره میانسالی خود قرار گرفته، از اینرو از بلوغ نسبی برخوردار است. بنابراین بلوغ باید در تمامی ارکان و عملکرد شرکت از نظر کمی و کیفی مشاهده شود.
وی افزود: «آثار تحول باید در سازمان، مدیریت و کار نمود پیدا کند و در تمامی گفت و گوها و افکار انعکاس پیدا کند.»
مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: «نتیجه تحول در سازمان، مدیریت و کار در حوزه بهره‌وری انعکاس پیدا می‌کند. این بدان معنی است که گام به گام جلوتر می‌رویم و بهره‌وری را افزایش می‌دهیم.»
وی با اشاره به تبعات مثبت ارتقای بهره‌وری در سازمان، اظهار کرد: «ارتقای بهره‌وری باید در زندگی، سازمان و مدیریت و شرایط کاری پیاده شود؛ چراکه در نتیجه ارتقای بهره‌وری سودآوری شرکت‌ها افزایش پیدا می‌کند و این امر رضایت ذی‌نفعان جلب می‌شود و رضایتمندی عموم را هم به همراه خواهد داشت.»
«مرادعلیزاده» با بیان اینکه ایجاد و ارتقای سطح گفت و گوها و تعاملات در بلوغ سازمانی نقش موثری دارد، اظهار کرد: «برگزاری چنین همایش‌هایی فضایی فراهم می‌کند تا به سمت تکامل و ایجاد تعاملات بهتر پیش رویم.ایجاد شفافیت در فضای زندگی روزمره و زندگی سازمانی باعث می‌شود تا همه افراد به عملکرد خود آگاه شوند و تعهدی برای آینده شرکت خلق کنند.»
به گزارش «مس پرس»، پیاده سازی اصول حاکمیتی شرکتی در سطح صندوق و شرکت های تابعه، تدوین برنامه راهبردی و همچنین تدوین بودجه سالیانه شرکت‌ها بر اساس این برنامه و پیاده‌سازی نظام جامع ارزیابی عملکرد در سطح صندوق و شرکت‌های تابعه از جمله محورهای مهم این همایش بود.
تبیین آخرین وضعیت صندوق و شرکت های تابعه و ارائه برنامه های آتی، تبیین اهمیت استراتژی و ترغیب شرکت‌های تابعه به پیاده‌سازی نظام مدیریت راهبرد محور و بسته تعاملی صندوق بازنشستگی مس با شرکت‌های تابعه به عنوان مهمترین اهداف این همایش ذکر شد.
همچنین در ادامه این همایش یک روزه، کارگاه‌های تخصصی در خصوص آشنایی مدیران عالی و میانی شرکت‌های تابعه با نحوه تهیه و جاری‌سازی برنامه و بودجه استراتژیک و همچنین آشنایی با سازو کار هزینه‌یابی و تهیه و پیاده‌سازی بودجه‌ریزی عملیاتی در سطح صندوق و شرکت‌های تابعه با هدف افزایش بهره‌وری هزینه‌ها و در نهایت افزایش سطح رقابت‌پذیری این شرکت‌ها برگزار شد.
button print grnw20 ضرورت ایجاد فرهنگ نوین سازمانی