دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» فولاد » ظرفیت تولید فولاد کشور به ۲۰ میلیون تن افزایش می یابد
تاریخ انتشار یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۶ - ۰۷:۱۸

ظرفیت تولید فولاد کشور به ۲۰ میلیون تن افزایش می یابد

مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس گفت : هم زمان با سفر رئیس جمهوری به بندرعباس و بهره برداری رسمی ازمرحله نخست کارخانه صبا فولاد خلیج فارس میزان ظرفیت تولید فولاد کشور به بیش از ۲۰ میلیون تن افزایش می یابد.
ظرفیت تولید فولاد کشور به ۲۰ میلیون تن افزایش می یابد
مرتضی یزد خواستی روز شنبه مرحله نخست این کارخانه را شامل یک واحد مگامدول آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن بریکت گرم آهن اسفنجی(HBIعنوان کرد.

وی یادآورشد: با افتتاح رسمی این کارخانه ظرفیت تولید فولاد خام در هرمزگان با محوریت منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس نیز به حدود پنج میلیون تن درسال افزایش می یابد.

وی سرمایه گذاری انجام شده برای ساخت این کارخانه را پنج هزارو ۷۸۰ میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: با ایجاد این مرحله نخست آن ۳۵۰شغل پایدارو چهار هزار شغل غیرمستقیم ایجاد شده که با افتتاح مرحله های دوم و سوم این رقم به بیش از دو هزارنفرافزایش می یابد.

مدیر پروژه صبا فولاد خلیج فارس نیز در مصاحبه اختصاصی با ایرنا از تولید بریکت گرم به شکل ‘ اچ بی آی ‘ بسته بندی فشرده قالبی قابل حمل و نقل با کیفیت بالا بعنوان یکی از مهم ترین ویژگی های مرحله نخست این شرکت نام برد.
امین شالبافان از این کارخانه بعنوان اولین تولید کننده آهن اسفنجی خشتی به روش گرم در کشور، سومین در خاورمیانه و هشتمین در دنیا نام برد.

وی از هرمزگان به عنوان یکی از قطب های تولید فولاد کشور نام برد و خواستار همکاری هر چه بیشتر مجتمع های فولادی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس (درغرب بندرعباس) شد.

شالبافان بهره مندی از مزایای قانون حاکم برمناطق ویژه اقتصادی، دسترسی به راههای چهارگانه (آبی، جاده ای، هوایی و ریلی)، منابع عظیم انرژی نفت و گاز پالایشگاه هشتم نفت، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس وهمچنین اسکله اختصاصی صادرات و واردات مواد معدنی فله وتولیدات فولادی (با ظرفیت ۱۲میلیون تن مجهز به نوار نقاله ۳۲کیلومتری) به همراه تخفیف و بخشودگی های گمرکی و مجتمع بندری شهید رجایی تنها بعنوان بخشی از مزایای صنایع فولادی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس نام برد.

استاندارهرمزگان ساخت این کارخانه را نماد اقتصاد مقاومتی دراین استان و کشور دانست و گفت: سرعت بخشیدن به تکمیل این پروژه ملی در سه سال اخیر جای تقدیر و تشکر دارد.

جاسم جادری خاطرنشان کرد: در سفر روز یکشنبه (دهم اردیبهشت) رئیس جمهوری به بندرعباس چند پروژه عمرانی ازجمله کارخانه صبا فولاد خلیج فارس با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن و همچنین پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس که موجب اضافه شدن ۳۶۰ هزار بشکه و ۳۶ میلیون لیتر به چرخه تولید انرژی می شود و کشور را از واردات بنزین بی نیاز می کند، در هرمزگان افتتاح خواهد شد.

button print grnw20 ظرفیت تولید فولاد کشور به ۲۰ میلیون تن افزایش می یابد