پنج شنبه : ۳ تیر ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» فولاد» مصاحبه » فولاد هرمزگان ۷٫۵ درصد فولاد خام کشور را تولید می کند
تاریخ انتشار سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۱۲

فولاد هرمزگان ۷٫۵ درصد فولاد خام کشور را تولید می کند

مدیر عامل فولاد هرمزگان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار دنیای معدن گفت : در حال حاضر ۵٫۷ درصد از تولید فولاد خام کشور متعلق به فولاد هرمزگان است و خوشبختانه موفق شدیم در سال ۹۲ رتبه سوم تولید در کشور را در بین استان‌ها به خود اختصاص دهیم .

آقاجانی، سال ۹۳ را سال دستیابی به ظرفیت‌ها اعلام کرد و اظهار داشت: ظرفیت تولید ، افزایش بهره‌وری ، کاهش هزینه‌های تولید و بومی سازی قطعات از مهمترین شاخصه‌های دستیابی برای پیشرفت این صنعت هستند.
مهندس مرتضی آقاجانی افزود: امیدوار هستیم در سال جاری با تلاش و همت بیشتری بتوانیم برای دستیابی به اهداف سازمانی و رسیدن به ظرفیت‌ها تلاش کنیم و در جهت رفع موانع گام برداریم.
وی از صنعت فولاد به عنوان صنعت مادر و زیربنای توسعه‌ی کشور نام برد و ادامه داد: این صنعت از صنایع مهم است و تاکنون نقش اساسی را در کشور ایفا کرده است.
آقاجانی با اشاره به مولفه‌های پیشبرد اهداف و هم افزایی در محیط کار گفت : کار گروهی، تعلق خاطر ، هم راستایی ، و ایجاد فضایی صمیمی و دوستانه در محیط کار در رسیدن به اهداف شرکت کمک شایانی خواهد کرد که رهاورد آن رسیدن به قله‌های افتخار است که با تلاش و کوشش جمعی کارکنان در بخش‌های مختلف رقم خواهد خورد.
آقاجانی در ادامه بیان داشت: استان هرمزگان به جهت دارا بودن پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوانی دارد، هرمزگان جزء محدود استان‌های کشور است که ظرفیت‌های بالقوه‌ای در بخش‌های مختلف از جمله بخش صنعتی دارا است، چرا که حضور در مهم‌ترین نقطه راهبردی جهان و دسترسی به آب‌های آزاد، وجود منابع عظیم انرژی نفت و گاز و پالایشگاه و هم جواری استان هرمزگان با مهم‌ترین معادن سنگ آهن از جمله مزیت‌های سرمایه گذاری در این صنعت است.
وی در پایان افزود: توسعه ما به کسانی که می‌خواهند در این صنعت سرمایه گذاری کنند این است که در حال حاضر زمینه‌های فراوانی برای تکمیل زنجیره فولاد در کشور وجود دارد که دارای ظرفیت خالی است و برای سرمایه گذاری بهترین فرصت می باشد بنابراین بهتر است با در نظر گرفتن تمام ظرفیت‌ها برای حمایت از این صنعت گام بردارند.

button print grnw20 فولاد هرمزگان ۷٫۵ درصد فولاد خام کشور را تولید می کند