دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» فلزات گرانبها » قیمت جهانی طلا به مرز ۱۳۱۲ دلار رسید
تاریخ انتشار سه شنبه ۳۱ تیر ۹۳ - ۰۸:۴۶

قیمت جهانی طلا به مرز ۱۳۱۲ دلار رسید

download5 قیمت جهانی طلا به مرز ۱۳۱۲ دلار رسید

 قیمت جهانی طلا امروز سه شنبه تحت تاثیر تشدید تنش های بین المللی به خصوص در اوکراین و نوار غزه قرار گرفته و به مرز ۱۳۱۲ دلار در هر اونس رسیده است.

 ادامه تنش های بین المللی در اوکراین و نوار غزه موجب شد تا تقاضای فیزیکی برای خرید طلا همچنان تقویت شود و این مساله قیمت طلا را بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته در مرز ۱۳۱۲ دلار در هر اونس تثبیت کرده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا روز گذشته با افزایش ۰٫۶ درصدی روبرو شده بود ولی نتوانست روند صعودی خود را حفظ کند. شاخص سهام آسیا نیز در نخستین ساعات مبادلات امروز با افزایش روبرو شد ولی نگرانی نسبت به اوضاع اوکراین و غزه و همچنین افزایش ارزش دلار مانع از رشد چشمگیر شاخص سهام آسیا شده است.

موسسه مبادلات فلزات گرانبهای ام کی اس سوییس نیز اعلام کرد: نگرانی در شرق اروپا و خاور میانه تاثیر زیادی بر جلوگیری از کاهش قیمت طلا داشته است. سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۳۱۰ دلار خواهد بود و سطح مقاومتی قیمت این فلز زرد نیز ۱۳۲۵ تا ۱۳۲۶ دلار است.

از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر به شهادت رسیده اند.
در اوکراین نیز تنش ها پس از سقوط هواپیمای مسافربری مالزی به شدت افزایش یافته است. آمریکا و قدرت های غربی روسیه را به نقش داشتن در این حادثه غم انگیز متهم کرده اند ولی مسکو ضمن رد این اتهامات انگشت اتهام را به سوی ارتش اوکراین نشانه رفته است.

button print grnw20 قیمت جهانی طلا به مرز ۱۳۱۲ دلار رسید