جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» مصاحبه » مصاحبه با آقای نیک آیین ، کارآفرین برتر در زمینه صنعت ، معدن و تجارت ( موسس هلدینگ اهورا )
تاریخ انتشار چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۲ - ۱۳:۵۰

مصاحبه با آقای نیک آیین ، کارآفرین برتر در زمینه صنعت ، معدن و تجارت ( موسس هلدینگ اهورا )

مصاحبه با آقای نیک آیین ،

کارآفرین در زمینه صنعت ، معدن و تجارت ( موسس هلدینگ اهورا )

ابراهیم نیک آیین متولد سال ۱۳۶۲، یکی از موفق ترین مدیرانی که با تکیه بر خود و ایمان به خدا به جایگاه کنونی رسیده است. تحصیلات در چین و تسلط کامل به زبان چینی و آشنایی با شرایط و مقتضیات بازار (سنگ آهن) او را تبدیل به یکی از مشهورترین افراد در زمینه صادرات مواد معدنی مخصوصاً سنگ آهن نموده است. در زیر مصاحبه اختصاصی و دوستانه مای استیل را با جناب آقای نیک آیین تقدیمتان می کنیم.

۱-آقای نیک آیین از چه سالی شروع به صادرات کردید و رمز موفقیت شما چه بوده تا به امروز ؟

-در سال ۲۰۰۶ میلادی در پکن، چین یک شرکت تجاری ثبت کردم و از همان ابتدا شروع به واردات سنگ آهن و کانی های دیگر از ایران نمودم و تا به امروز بالغ بر ۲,۶۰۰,۰۰۰ تن فقط سنگ آهن به چین صادر کردم. رمز موفقیت من صبر، پشتکار و دنبال کردن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و بررسی نوسانات بازار سنگ آهن و اخذ تصمیمهای درست و بموقع بوده ، با توجه به شرایط بازار تا ۸ماه گذشته تنها با مشتریان خاص خودمان کار می کردیم اما بعد از آن تصمیم به ایجاد هلدینگ اهورا و شرکت در کلیه نمایشگاههای مرتبط با زمینه کاریمان کردیم که از آن جمله می توان نمایشگاه های تخصصی صنعت و معدن نام برد.من همیشه به فکر اشتغال برای جوانان و کارآفرینی بودم بخاطر همین به جوانهایی که در مجموعه من کار میکنند اجازه تصمیم گیری و اجرای اهدافشان در راستای اهداف شرکت را دادم و خدا رو شکر نتیجه هم گرفتیم.در حال حاضر از ۳ شرکت خیلی مطرح چینی نمایندگی انحصاری دریافت کردیم و به زودی با محصولات این شرکتها وارد بازار خواهیم شد.

۲-چه محصولانی را وارد خواهید کرد و اینکه مشکلات پیش روی شما در زمینه صادرات ، واردات و معدنداری چیست؟

-محصولات را به زودی معرفی حواهیم کرد. در مورد مشکلات هم عدم ثبات و امنیت بازار ارز و افزایش ناگهانی قیمت ها در یک سال اخیر به همراه عدم مدیریت صحیح و همکاری مناسب از طرف سازمان های مختلف مشکلات بسیار جدی را نه تنها برای مجموعه ما بلکه بسیاری از معدن داران و همچنین تجار ایجاد کرده است. مشکلات حاصل از تحریم در انتقال ارز و مسائل بسیاری ولی ما به دولت تدبیر و امید علی الخصوص ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی کاملاً خوش بین و امیدوار هستم و انشاءالله با تلاش و درایت ایشان صنعت معدن کشورمان روز به روز راه پیشرفت و تعالی را طی خواهد نمود و با گسترش صادرات مواد معدنی زمینه ی افزایش ارز آوری فراهم خواهد شد.

۳-امکان دارد خلاصه ای از برنامه های آتی هلدینگ اهورا را اعلام نمایید؟

-از برنامه های آینده شرکت واردات محصولات همان سه شرکتی که در ابتدای صحبتم گفتم می باشد و دوم اینکه در چندین شهر و کشور عزیزمان به دنبال احداث شعبات فعال و درنتیجه ایجاد اشتغال و رونق بازار کسب و کار و درآمدزایی بخشی در نقاط ذکر شده، هستیم.

۴-در مورد شعبات گفتید، شنیدیم شما چندین دفتر در ایران و خارج از کشور دارید؟

-بله درست است، تجارت ما بین المللی است و ۳ سال پیش با تأسیس شعبه سوم خود در کشور سلطان نشین عمان اقدام به صادرات مواد غذایی و نوشیدنیهای مجاز ایران کردیم و در حال حاضر صادرات کاشی و سرامیک در برنامه کوتاه مدت ما جای دارد.

– شعبه دوم ما در هنگ کنگ هست که بیشتر برای نقل و انتقالات مالی و فروش مواد معدنی مورد استفاده قرار می گیرد و همانطور که گفتم در سال ۲۰۰۶ در پکن پایتخت چین شعبه اول ما تاسیس شد در ایران هم در سال ۸۸ شروع به کار کردیم و در حال حاضر در استان ها و شهرهای تهران، کرمان، سنگان، سمنان، سیستان و بلوچستان و بندرعباس مشغول بکار هستیم.

۵-در زمینه اشتغال زایی و ایجاد فرصتهای شغلی هلدینگ اهورا چه فرصتهایی ایجاد کرده است؟

– جذب تعداد قابل توجهی کارشناس بخشهای مختلف که غالباً جوان هستند، ایجاد فرصتهای برابر رقابت سالم و ایجاد خلاقیت و نوع آوری درجهت منافع مشترک.

– ایجاد فرصتهای شغلی غیرمستقیم مرتبط با این هلدینگ.

– اقدامات دیگری هم جهت رفاه و تعلق خاطر پرسنل این شرکت انجام شده است مانند بیمه ها، کمک به آموزش تخصصی کارمندان و موارد دیگر.

۶-    در آخر صحبتی خاصی اگر هست بفرمایید.

من فقط یک نکته را میخواستم مطرح کنم . از فعالانی که در زمینه صادرات مواد معدنی مشغول به کار هستند مخصوصا تجار سنگ آهن ، لطفا با حرفهای غیر معقول و جهت معروف شدن،چهره شدن در سایتهای اینترنتی و روزنامه ها مصاحبه نکنند چون این دسته مصاحبه ها بر روی افرادی که آگاهی کامل نسبت به بازار ندارند تاثیر گذاشته و باعث برهم خوردن بازار میشود بعنوان مثال یکی از فعالان در زمینه صادرات سنگ آهن چند روز پیش مصاحبه ای با سایت خودش انجام داده و اعلام کرده به دلیل حضور من در کنفرانسی در چین سنگ آهن ایران در جهان شناخته تر شده و قیمتها افزایش میابد و اینکه نماینده بخش خصوصی هستم و یا اینکه انجمنی تشکیل دادند و اقدام به تصمیم گیری در مورد چگونگی صادرات سنگ آهن و معدنداران میکنند.به نظرم بهتر است در مورد شرکتهای خودشان تصمیم بگیرند و راه دیگری جهت مطرح شدن انتخاب کنند ، در آخر ممنونم از شما که این فرصت را در اختیار من قراردادید و امیدوارم همه ی جوانان ایران زمین در راه رسیدن به خواسته هاشون گامی موثر بردارند.

button print grnw20 مصاحبه با آقای نیک آیین ، کارآفرین برتر در زمینه صنعت ، معدن و تجارت ( موسس هلدینگ اهورا )