پنج شنبه : ۳ تیر ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» آلومینیوم » نگرانی اروپا از افزایش صادرات آلومینیوم چین
تاریخ انتشار دوشنبه ۸ تیر ۹۴ - ۰۹:۰۸

نگرانی اروپا از افزایش صادرات آلومینیوم چین

با توجه به افزایش صادرات آلومینیوم چین به اروپا در ۴ ماه نخست سال ۲۰۱۵ نگرانی دست اندرکاران این صنعت افزایش یافته است چون چین درنظر دارد تا پایان سال ۲۰۱۶ برای تضمین شرایط اقتصادی بازار دست به لابی بزند.

به گزارش چایناماینینگ، این اقدام شرایط را برای اروپا جهت محافظت در برابر صادرات ارزان سخت تر خواهد کرد. چین در سال ۲۰۰۱ به عضویت سازمان تجارت جهانی درآمد و باید پس از یک دوره ۱۵ ساله اعضای سازمان تجارت جهانی ، چین را از نظر اقتصاد بر مبنای بازار (MES) بپذیرند. اما اعضای سازمان تجارت جهانی از این می ترسند که اگر چین را از نظر اقتصادی بپذیرند دیگر نمی توانند تعرفه های ضد دامپینگ علیه محصولات چینی اعمال کنند.

بنابر این شبهه زیادی وجود دارد که چین بتواندمعیارهای لازم برای اقتصاد بر مبنای بازار را بدست آورد و یکی از چالش های اصلی این است که صنعت چین همچنان یارانه های سنگینی را به صادرات خود می دهد. تایید چین از جنبه اقتصاد بر مبنای بازار توسط سازمان تجارت جهانی مسایل جدی پیش روی صنعت آلومینیوم اروپا می گذارد.
طبق گزارش انجمن آلومینیوم اروپا ، صادرات آلومینیوم چین به اروپا از زمان شروع تاکنون نسبت به سال ۲۰۱۴ حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده که تهدیدات بی سابقه ای را برای بازار ایجاد می کند.
انجمن مذکور در گزارش خود می افزاید: مداخله دولت در بازار به کارخانه و صنایع توان مالی ناپایداری می دهد که می توانند بازارهای جهانی را تسخیر کنند؛ این وضعیت در نهایت رقابت ناعادلانه ای را ایجاد می کند که صنعت اروپا نمی تواند بازارهای خود را بهبود بخشد.

button print grnw20 نگرانی اروپا از افزایش صادرات آلومینیوم چین