جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار مهم» فولاد » چرا تولید فولاد خام ژاپن در سال ۲۰۱۷ رشد می کند؟
تاریخ انتشار چهارشنبه ۲۲ دی ۹۵ - ۰۸:۵۱

چرا تولید فولاد خام ژاپن در سال ۲۰۱۷ رشد می کند؟

بر اساس گزارش وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن(Meti)، بنابر پیش بینی های انجام شده، افزایش تقاضای داخلی فولاد در ژاپن طی این مدت به دلیل افزایش ساخت و ساز و تولید صنایع، با رشد ۲٫۱ درصدی به ۱۵ میلیون و ۴۸ هزار تن برسد. افزون بر این، انتظار می رود که در بخش صادرات نیز شاهد رشد ۰٫۴ درصدی بوده و میزان صادرات فولاد این کشور، ۸ میلیون و۳۳ هزار تن به ثبت برسد.

 همچنین، پیش بینی شده تولید فولاد خام ژاپن طی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷با ۱٫۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۲۶ میلیون و ۳۰ هزار تن می رسد.

 وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن پیش بینی کرد، تقاضای فولاد این کشور نیز در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷با رشد ۱٫۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۲۳میلیون و ۸۲ هزار تن می رسد.

 بر اساس این گزارش، تا پایان سال مالی ۲۰۱۶(۳۱ مارس۲۰۱۷) تولید فولاد خام ژاپن با رشد یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۱۰۴ میلیون و ۲۲ هزار تن به ۱۰۵ میلیون و ۳۱ هزار تن افزایش یابد.

 در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶، تقاضای فولاد ژاپن ۲۴ میلیون و ۱۶ هزار تن بود که این رقم نزدیک به پیش بینی وزارت اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن در ماه اکتبر است.

 گفتنی است که آخرین گزارش وزارت اقتصاد،بازرگانی و اصنعت ژاپن در پایان ماه دسامبر منتشر شد.

button print grnw20 چرا تولید فولاد خام ژاپن در سال 2017 رشد می کند؟