جمعه : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» اخبار بورس» بورس فلزات » کاهش ۱٫۱۳ درصدی شاخص کل بورس درهفته گذشته
تاریخ انتشار شنبه ۲۴ مرداد ۹۴ - ۱۲:۵۷

کاهش ۱٫۱۳ درصدی شاخص کل بورس درهفته گذشته

شاخص کل بورس واوراق بهادار در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۱ مردادماه ۱۳۹۴ با ۱٫۱۳ درصد کاهش روبرو شد.

از روابط عمومی بورس تهران، در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۱ مرداماه ۱۳۹۴، شاخص کل با ۷۴۸ واحد کاهش نسبت به هفته قبل، به رقم ۶۵ هزار و ۷۰۳ واحد رسید.
شاخص بازار اول با ۷۰۳ واحد کاهش به رقم ۴۶ هزار و ۷۰۱ واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با ۶۴۹ واحد کاهش عدد ۱۳۹ هزار و ۷۵۲ واحد را تجربه کرد و به ترتیب با ۱٫۴۸ درصد تا ۰٫۴۶ درصد کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.
در چهار روز کاری این هفته ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۳۴۳۱ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۵۹ درصد کاهش یافته است.
همچنین تعداد ۱۶۰۹ میلیون سهم و حق تقدم در ۱۳۱ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۴۱ درصد و ۳۰ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.
ارزش معاملات نرمال نیز در این مدت به ۳۴۳۱ میلیارد ریال و حجم معاملات نرمال به ۱۶۰۹میلیون سهم و حق تقدم رسید و به ترتیب ۵۷ درصد و ۳۹ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته ثبت کردند.
بر این اساس تعداد ۲۸۸ هزار و ۴۳۱ برگه اوراق مشارکت به ارزش دو میلیون و ۸۵۶ هزار و ۱۷۲ میلیارد ریال معامله شد که به ترتیب ۲۷۵ درصد و ۶۶۲ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته را نشان می دهد.
در هفته جاری استخراج سایر معادن با ۶٫۷۰ درصد، دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۵ درصد، ابزرا پزشکی، اپتیکی و اندازه گیری با ۲٫۶۵ درصد و قند و شکر با ۱٫۶۸ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

button print grnw20 کاهش 1.13 درصدی شاخص کل بورس درهفته گذشته