دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار » کاهش ۲۸ درصدی سوانح دریایی در تنگه هرمز و خلیج فارس از ابتدای سال تاکنون
تاریخ انتشار چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۲ - ۱۶:۱۵

کاهش ۲۸ درصدی سوانح دریایی در تنگه هرمز و خلیج فارس از ابتدای سال تاکنون

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، سید علی استیری با اعلام این خبر افزود: در این مدت ۲۲۶ نفر در عملیات امداد و نجات دریایی نجات یافتند که این میزان ۴۱ درصد افزایش یافته است .

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به اینکه سفرهای دریایی از ابتدای سال تاکنون ۵۱ درصد افزایش داشته ، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵ میلیون و ۷۱۹ هزار مسافر در بنادر استان هرمزگان جابجا شدند.

وی تصریح کرد: نظارت‌های مستمر بر بنادر و شناورهای مسافری به صورت روزانه انجام می‌شود و شامل کنترل وضعیت فنی شناورها، کنترل گواهینامه‌های ایمنی و کنترل تعداد مسافر مجاز شناورها است.

استیری با اشاره به سفر‌های دریایی در فصل تابستان گفت: استفاده از تجهیزات ایمنی نظیر جلیقه نجات و پرهیز از سفر با شناورهای غیرمجاز از جمله توصیه هایی است که باید هنگام سفرهای دریایی در تابستان مدنظر مسافران قرار گیرد. همچنین برای حفظ محیط‌زیست و مبارزه با آلودگی دریا، عدم ریختن زباله داخل دریا موجب می شود تا دریایی پاک را به نسل‌های آینده تحویل دهیم.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه ۶۰ فروند شناور مسافری در ناوگان دریایی مسافری کشور فعال است، افزود: اغلب این شناورها در استان هرمزگان و در ۹ بندر مسافری فعالیت می‌کنند که به صورت روزانه و ۲۴ ساعته فعال هستند.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی از محل بودجه اداره شده خود و با همکاری بانک های عامل، تسهیلات خرید شناورهای مسافری با نرخ سود صفر درصد ارائه می‌دهد، گفت: در این ‌باره ۹۰ درصد کار تا نوروز ۹۲ انجام شد و شناورهای لازم براساس میزان تقاضا، وارد ناوگان دریایی کشور شده است.

استیری با اشاره به اینکه تقریباً نیاز اصلی کشور در شناورهای مسافری برآورده شده است، افزود: هم ‌اکنون نیز اگر بخش خصوصی خواهان سرمایه گذاری در بخش شناورهای مسافری باشد، سازمان بنادر و دریانوردی در چارچوب قوانین و مقررات آمادگی همکاری برای ثبت شناورهای ایمن و منطبق با استاندارد های ملی و بین المللی را دارد تا سرمایه گذاران هر چه سریعتر فعالیت خود را در این راستا شروع نمایند.

button print grnw20 کاهش 28 درصدی سوانح دریایی در تنگه هرمز و خلیج فارس از ابتدای سال تاکنون