دوشنبه : ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

خانه» آخرین اخبار» فولاد » کسب رتبه اول توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گروه فلزات اساسی
تاریخ انتشار دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۲ - ۱۲:۳۴

کسب رتبه اول توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گروه فلزات اساسی

فولاد مبارکه اصفهان، شرکت ملی صنایع مس و فولاد خوزستان، رتبه‌های اول تا سوم شرکت‌های حاضر در گروه فلزات اساسی بورس را از نظر ارزش بازار سهام به خود اختصاص دادند.


به گزارش معدن نیوز، بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده در بورس اوراق بهادار، ارزش روز سهام فولاد مبارکه اصفهان در بورس از مرز ۱۰۹ هزار میلیارد ریال فراتر رفت و به رقم ۱۰۹ هزار و ۶۷۶ میلیارد ریال رسیده است. بر این اساس، فولاد مبارکه اصفهان در جمع ۲۱ شرکت حاضر در گروه فلزات اساسی، با در اختیار داشتن ۵٫۲۶ درصد از ارزش بازار گروه، در صدر جدول نشسته است.
این در حالی است که شرکت ملی صنایع مس ایران پس از فولاد مبارکه اصفهان قرار گرفته است. ارزش کل سهام ملی صنایع مس ایران در بورس تهران ۹۷ هزار و ۱۴۴ میلیارد ریال است که این رقم، شرکت ملی صنایع مس ایران را در جایگاه دوم قرار می دهد.
بر اساس این گزارش، فولاد خوزستان با ارزش بازاری بالغ بر ۵۸ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال، مجتمع فولاد خراسان با ارزش بازاری برابر ۳۴ هزار و ۶۷۱ میلیارد ریال، فولاد آلیاژی ایران با ارزش بازار ۹ هزار و ۱۰۶ میلیارد ریالی و کالسیمین با ارزش بازار چهار هزار و ۷۴۶ میلیارد ریالی در رتبه های سوم تا ششم جدول بورس تهران قرار گرفته اند.

button print grnw20 کسب رتبه اول توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گروه فلزات اساسي