یکشنبه / ۲۴ تیر / ۱۴۰۳ Sunday / 14 July / 2024
×
افزایش اکتشاف معدن نخلک
 • کد نوشته: 1401
 • فروردین 28, 1403
 • بدون دیدگاه
 • وی ادامه داد: «تولید کنسانتره» این مجتمع در سال گذشته، رشد حدود 45 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن تجربه کرد. همچنین، عملکرد بخش «استخراج ماده معدنی» 43 درصد، «حفاری اکتشافی» 14 درصد و «فروش محصول» 26 درصد در مقایسه با آمار 1401 افزایش حاصل شد.

  مدیر مجتمع معدنی سرب نخلک با اشاره به افزایش عملکرد این مجتمع در سال 1402 نسبت به برنامه، تصریح کرد: این مجتمع در سال گذشته، در بخش «استخراج ماده معدنی» ۷۸ درصد، «حفاری اکتشافی» ۱3 درصد، «تولید کنسانتره» 39 درصد، و «فروش محصول» 28 درصد نسبت به برنامه افزایش داشت. بهره برداری از 6 طرح توسعه ای در 1402 خوش‌مقام با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای افتتاح شده در سال 1402 گفت: طرح مکانیزه کردن معدن (اسپیرال)، فاز نخست کارخانه ۲۰ هزار تنی فرآوری کنسانتره سرب، احداث و بهره برداری از طرح‌های زیست محیطی (تیکنر، فیلتر پرس و ژئوممبران) و نیز احداث راه دسترسی به معدن، از طرح های افتتاح شده است.

  وی افزود: پیشرفت این سرمایه گذاری این طرح ها، ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم آنها، ۱۲۰ نفر بوده است. بنا به این گزارش، مجتمع معدنی سرب نخلک یکی از قدیمی‌ترین معادن زیر زمینی کشور است که در منطقه انارک و در حاشیه کویر مرکزی ایران قرار گرفته است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *