یکشنبه / ۲۴ تیر / ۱۴۰۳ Sunday / 14 July / 2024
×
کشف بزرگترین ذخایر فلزات کمیاب در اروپا
 • کد نوشته: 2722
 • خرداد 23, 1403
 • بدون دیدگاه
 • شرکت معدنی Rare Earths Norway نروژ می گوید بزرگترین ذخایر ثابت شده اروپا از فلزات کمیاب بسیار ارزشمند را کشف کرده است که اخبار خوشحال کننده ای برای این کشور شمال اروپا و منطقه وسیع تر است.
  این یکی از معدود ذخایری است که تحت مالکیت یا کنترل چین نیست. کشف بزرگترین ذخایر فلزات کمیاب قاره اروپا به عنوان یک امر خوشایند در تلاش اروپا برای شکستن سلطه چین بر عناصر کمیاب در نظر گرفته می شود.
  انتظار می‌رود که تقاضا برای فلزات کمیاب و مواد معدنی حیاتی در سال‌های آینده با افزایش سرعت انتقال انرژی پاک، به طور تصاعدی افزایش یابد.
  Rare Earths نروژ در بیانیه ای در 6 ژوئن گفت که مجتمع فن کربناتیت آن در جنوب شرقی کشور دارای 8.8 میلیون تن کل اکسیدهای فلزات کمیابTREOs  با چشم انداز منطقی برای استخراج اقتصادی است.
  این شرکت خبر از کشف حدود 1.5 میلیون تن از فلزات کمیاب مرتبط با آهنربا می دهد که می‌تواند در خودروهای الکتریکی و توربین‌های بادی استفاده شود.
  این کشف، ذخایر عظیم عناصر کمیاب را که سال گذشته در کشور همسایه سوئد کشف شد، تحت الشعاع قرار داد.
  یکی از اهداف قانون مواد خام حیاتی استخراج حداقل 10 درصد از تقاضای سالانه اتحادیه اروپا برای فلزات کمیاب تا سال 2030 است و Rare Earths نروژ می‌گوید امیدوار است به رسیدن به این هدف کمک کند.
  اکثر عناصر خاکی کمیاب در چین قرار دارند و تخمین زده می شود که دومین اقتصاد بزرگ جهان 70 درصد استخراج سنگ معدن خاکی کمیاب و 90 درصد پردازش سنگ معدن خاکی کمیاب را به خود اختصاص دهد.
  چین بزرگترین شریک اتحادیه اروپا برای واردات عناصر خاکی کمیاب در سال 2022 بود که 40 درصد از کل واردات را بر اساس وزن به خود اختصاص می دهد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *